facebook
share
order
callback
comment
feedback
facebook
google+
romb
Medical Practice
Dr. Danatsko
(044) 232-30-93

(067) 224-73-54

(067) 224-73-47

(050) 590-23-01

(067) 313-23-01

Пн-Вс с 9:00-21:00
04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

Дисплазія шийки матки: як вилікувати швидко і без операції?

displaziya-sheiky-matky

У понад 40% жінок, що народжували, діагностується дисплазія шийки матки. Це серйозне захворювання, при якому порушується будова клітин поверхневого шару шийки матки. Це форма передракового стану шийки матки, що найчастіше діагностується. Термін «дисплазія» в 1953 році запропонував американський вчений, лікар Reagan.

Чим відрізняються ерозія та дисплазія шийки матки

Порівнюючи з ерозією шийки матки, при дисплазії відзначають значні відмінності. При діагнозі «дисплазія шийки матки» змінюється структура клітин слизової, зміщуються межі епітелію (клітини заповзають за межі нормального розташування). Дуже високий ризик переродження клітин у ракові. А ерозія – це пошкодження тканинного шару шийки матки, мікро-ранки. Ерозія може переродитися в дисплазію, а це загрожує небезпекою ракових захворювань шийки матки. Тому необхідно розпочати своєчасне лікування ерозії шийки матки, щоб уникнути серйозніших наслідків.

virus-papilomu-cheloveka

Причини дисплазії шийки матки

Здавалося б, невинні фактори провокують розповзання клітин епітеліального шару за свої анатомічні кордони і призводять до діагнозу дисплазії шийки матки. Чимало жінок під впливом чоловічих примх, власного хвилинного потягу або з необережності практикують незахищений статевий акт. Якщо вони ще й часто міняють партнерів, то в піхву потрапляють інфекції, про які жінка навіть не підозрювала. Крім дисплазії, вони викликають кондиломи, папіломи, не кажучи вже про «банальну» молочницю.

Жінки, що палять цигарки, послаблюють власний імунітет: це викликає недолік насичення тканин киснем (гіпоксію). На епітелії матки виникають мікротравми, з часом провокують прояви дисплазії. Фактори ризику – часті перельоти, переїзди, фізичні навантаження і стреси. Вони призводять до гормонального збою, проявів герпесу, ВПЛ.

Швидке розпізнавання дисплазії шийки матки

stepen-displazii

На ранніх стадіях захворювання важко розпізнати. Ось чому потрібні профілактичні огляди у гінеколога 1 раз у півроку. Небезпека в тому, що на першій стадії симптоми дисплазії шийки матки не проявляються. На другий або третій (запущеній) стадії захворювання можуть з’явитися кров’янисті виділення між менструаціями або під час сексу, у них неприємний запах. Але їх може й не бути, і жінка, як і раніше, не знає, що хвора. Адже немає жодного явного симптому, який супроводжує дисплазію, – біль, підвищення температури, свербіж.

Що жінкам потрібно знати про епітелій, що устилає внутрішню поверхню шийки матки?

Епітелій складається з трьох шарів:

 1. Поверхневий (має захисну роль).
 2. Проміжний (тут проходить дозрівання клітин).
 3. Базальний (глибинний, де клітини діляться).

Чим глибший (нижче розташований) шар, уражений захворюванням, тим воно серйозніше і небезпечніше.

Важливо знати, що дисплазія має три стадії:

 • легка (уражено менше 1/3 частини клітинного шару епітелію),
 • помірна (уражено до 2/3 частин клітинного шару епітелію,
 • важка (уражені всі шари епітелію слизової оболонки шийки матки, крім нижнього – базального).

Третя стадія називається інвазивним раком. Як показують дослідження, діагностування помірної стадії дисплазії виключить розвиток аномальних клітин; займе менше часу і ресурсів, ніж у запущеній стадії.

Як зрозуміти, є у вас дисплазія чи ні?

Проведіть діагностику на сучасному обладнанні в клініці Medical Practice Dr.Danatsko. Відвідайте наш діагностичний центр дорогого і найсучаснішого в Україні обладнання для діагностики та лікування. У більшості апаратури аналогів у країні немає: країни-виробники – Італія, Чехія, Німеччина.

При постановці діагнозу «дисплазія» ми використовуємо два види сучасних досліджень:

 • Цитологічне.
 • Гістологічне.

Як діагностується дисплазія шийки матки? При цитологічному дослідженні беруться на аналіз мазки (забір матеріалу з шийки матки); виконується кольпоскопія – проста чи розширена; біопсія найбільш підозрілих зон шийки матки, при якій використовується кольпоскоп. Під час дисплазії шийки матки бімануальне дослідження малого тазу та експертне УЗД дозволяють визначити супутні гінекологічні захворювання, точніше зрозуміти і розпланувати стратегію лікування. Практикується зішкріб слизової оболонки ендоцервіксу, додатково призначаються ПЛР, маркери.

Гістологічне дослідження проводять за допомогою спеціальної апаратури. У сучасній медицині гістології надають головну роль. Ділянки тканини піддають біопсії, щоб виключити можливість розвитку ракових клітин.

Гістологія навіть у запущеній стадії дисплазії шийки матки допомагає повністю відстежити стан всіх шарів клітин строми (підлягає тканини, базальної мембрани). При цитології лікар бачить лише стан самих клітин.

Цікавий факт

Звідки взявся термін Пап-мазок? Батько-засновник цитологічного дослідження – Джордж Папаніколау. Від його прізвища і пішла назва аналізів. Він запропонував метод розпізнавання ракових клітин на епітелії шийки матки шляхом фарбування, коли беруть мазок. Це було в 1928 році.

Чим небезпечні консервативні методи лікування …

Юрій Юрійович Габорець, співавтор книги «Патологія шийки матки» під редакцією О. В. Коханевич, пише про те, що консервативні методи лікування передракових станів шийки матки у вагітних значно підвищують ризик виникнення ракових процесів. Автор наводить факти досліджень: «За даними Світового канцерореєстра 2007 року рак шийки матки у вагітних почастішав за останні 10 років в 2 рази». Приміром, кріодеструкція і электроконізація шийки матки у вагітних у більшості випадків закінчується ускладненнями: викиднями, прогресуючими інфекціями, передчасними пологами.

Автор пропонує розв’язання проблеми: «З огляду на ускладнення вагітності, пологів і зростання раку шийки матки у вагітних, дослідники даної проблеми запропонували у вагітних використовувати физіохірургічні методи лікування передракової патології шийки матки».

Новий і безпечний метод лікування – радіохвильова хірургія. «Ми використовуємо метод радіохвильової деепіталізації вогнища дисплазії епітелію шийки матки у вагітних, – пояснює Юрій Юрійович. – … радіохірургія – це унікальний безконтактний спосіб розтину м’яких тканин за допомогою радіохвиль високої частоти (3,8-4 МГц). Техніка радіохвильової хірургії повністю виключає порушення скорочень м’язів і стимуляцію нервових структур при проходженні радіохвиль через тіло пацієнтки (ефект Фарадея)».

Автор книги наводить факти про ефективність і безпечність методів радіохвильової терапії: «Використання радіохвильової деепіталізації у вагітних високоефективне (98%) і не супроводжується ускладненнями при вагітності та пологах». Цього можливо досягти за допомогою унікального апарату Surgitron EMC.

Габорець Юрій Юрійович

Кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог Medical Practice Dr.Danatsko, співавтор: “Патология шейки матки” під редакцією Коханевич Є.В.

Діагностика та лікування дисплазії шийки матки

Чому мова йде відразу про діагностику й лікування? Тому що сьогодні це вже можливо на одному апараті: Surgitron EMC. Це унікальний, швидкий, безкровний сучасний метод радіохвильової хірургії та високоточної діагностики. Ефективне лікування дисплазії шийки матки без операції і припікання виконують досвідчені гінекологи нашої клініки.

Як це відбувається?

Давайте порівняємо за ефективністю традиційні методи і лікування на апараті Surgitron EMC.

Традиційні методи лікування дисплазії шийки матки включають:

консервативне лікування (на першій, легкій стадії).

На другій і третій стадії:

 • діатермокоагуляція (вплив теплом электротоків);
 • криодекструкція;
 • лазерна терапія;
 • звичайне хірургічне втручання (висічення хворої ділянки скальпелем – конізація шийки матки).

На третій стадії іноді необхідне видалення матки. Якщо процес не дуже запущений, і лікар не рекомендує видаляти матку повністю (повна ампутація або екстирпація), у жінки зберігається здатність мати дітей.

Чому Surgitron EMC ефективніший за інші методи лікування?

Апарат Surgitron EMC розроблений в 1978 році в США. Радіохвильова високочастотна технологія, яка застосовується на цій апаратурі, безболісна, безкровна, немає ризику зараження інфекцією, як при традиційному втручанні.

Сьогодні це найбільш високоточний і ефективний у світі метод, що замінює хірургічні операції і гарантує безболісне проведення біопсії. Тому дисплазію шийки матки лікують і діагностують на апаратурі Surgitron EMC у Великобританії, Німеччині, Японії, Канаді. Ми застосовуємо цю унікальну методику в Україні.

Десять переваг Surgitron EMC

 1. Висока частота впливу на тканини – 3,8 МГц – практично не змінює структуру клітин.
 2. Не залишає рубців, запаює судини відразу після усічення хворих ділянок епітелію, тому тканини швидко відновлюються.
 3. Загоюються й загладжуються старі рубці і ранки, бо Surgitron EMC застосовують з косметологічною метою.
 4. При впливі м’яким теплом не деформується шийка матки, а це ефективне лікування дисплазії у жінок, що не рожали.
 5. Безболісно припікає, нейтралізує аномальні та пошкоджені клітини.
 6. Видаляє папіломи, кондиломи, поліпи цервікального каналу.
 7. Не викликає кровотеч і не допускає проникнення інфекції.
 8. Не зачіпає здорові тканини навколо ділянки обробки.
 9. На відміну від лазера, контролює глибину проникнення за допомогою кольпоскопа.
 10. Безпечна й точна діагностика дисплазії шийки матки у вагітних і жінок, що рожали.

У діагностиці «Сургітрон» незамінний, оскільки лікар легко уточнить з його допомогою наявність дисплазії, характер зміни структур клітинного шару, що виключить або підтвердить зростання онкокліток.

Телефонуйте і приходьте. У нашій клініці працюють лікарі експерти зі світовим досвідом. Вони дадуть відповіді на всі запитання щодо лікування дисплазії шийки матки.

4.05 из 5 , на основании 9 голосов

Контакты

Пн-Вс с 9:00-21:00

04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

(044) 232-30-93
(067) 224-73-54
(067) 224-73-47
(050) 590-23-01
(067) 313-23-01

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС
Дисплазія шийки матки: як вилікувати швидко і без операції?: facebook
Дисплазія шийки матки: як вилікувати швидко і без операції?: vkontakte
Зателефонувати Відправити SMS Відміна
 
Зателефонувати