facebook
share
order
callback
comment
feedback
facebook
google+
romb
Medical Practice
Dr. Danatsko
(044) 232-30-93

(067) 224-73-54

(067) 224-73-47

(050) 590-23-01

(067) 313-23-01

Пн-Вс с 9:00-21:00
04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

Гіалуронова кислота

Гиалуроновая кислотаГіалуронова кислота (hyaloid = склоподібний + uronic = кислота) – речовина, що відноситься до групи полісахаридів. Вона синтезується клітинами більшості живих організмів, є важливим компонентом шкіри, м’язів, нервів та інших тканин людини.

В описах складу косметичних засобів її іноді називають «гіалурон», біохіміки частіше вживають словосполучення «гіалуронат натрію», оскільки в організмі людини вона присутня в основному у формі натрієвої солі.

Біологічна роль

Гіалуронова кислота необхідна для формування міжклітинної речовини, яка є середовищем для функціонування клітин: їхнього розподілу, надходження до них поживних речовин, виведення продуктів життєдіяльності.

Половина всієї гіалуронової кислоти, що є в організмі, міститься в шкірі. Тут вона є природним заповнювачем проміжків між волокнистими елементами шкіри – колагеном і еластином, бере участь у їхньому синтезі.

Гіалуронова кислота задіяна у процесах загоєння ран, впливає на імунні реакції, блокує дію на клітини вільних радикалів, оберігаючи тканини від передчасного старіння.

Однїєю з найважливіших властивостей гіалуронової кислоти є її висока гідрофільність – здатність зв’язувати вологу. Одна її молекула здатна утримувати до 500 молекул води. Навіть 1% водний розчин гіалуронової кислоти вже не рідина, а в’язкий гель.

До чого призводить дефіцит гіалуронової кислоти?

З віком, під впливом факторів навколишнього середовища і природних процесів старіння, вміст гіалуронової кислоти в організмі людини зменшується. До 50-річного віку її кількість знижується вдвічі. Зниження концентрації г. к. в шкірі призводить до її зневоднення, зменшення синтезу в ній колагену і еластину, що проявляється у вигляді сухості, в’ялості, появі зморшок.

Застосування в косметології

У сучасній косметології ін’єкції гіалуронової кислоти використовуються як основний метод зволоження шкіри. Ефективнішої речовини для цієї мети ще не знайдено.

Оскільки гіалуронова кислота не є чужорідною речовиною для організму, препарати на її основі гіпоалергенні.

Гіалуронова кислота, що застосовується в косметології, може бути як природного, так і штучного походження. Її метаболізм дуже активний: молекула г. к. «живе» в організмі 2-3 дні, потім руйнується і клітини синтезують нову. Тому для введення в глибокі шари шкіри частіше використовуються штучно синтезовані речовини. Вони відрізняються тим, що в них молекули г. к. «зшиті» між собою, а для їх розщеплення організму потрібно більше часу.

У складі засобів для зовнішнього застосування (кремів, емульсій, лосьйонів та ін.) гіалуронова кислота виступає в ролі зволожувача. Найтонша плівка на поверхні шкіри, утворена нею, запобігає надмірному випаровуванню води, затримує необхідну вологу. При цьому вона не закупорює пори шкіри, не порушує шкірний газообмін, сприяє глибшому проникненню інших активних речовин, що входять до складу засобу. Але, нанесена на поверхню шкіри, гіалуронова кислота не проникає у її глибокі шари, забезпечує лише поверхневе, короткочасне зволоження.

Для глибокого і тривалого зволоження, для введення гіалуронової кислоти у глибокі шари шкіри застосовується метод біоревіталізації.

Препарати з високою концентрацією гіалуронової кислоти, що мають гелеподібну форму, використовуються в контурній пластиці – для корекції носогубних складок, зморшок, збільшення обсягу губ.

У препаратах для мезотерапії використовується властивість гіалуронової кислоти покращувати проникнення всередину клітини інших речовин, що вводяться разом з нею.

Гіалуронова кислота використовується не лише в косметології, вона входить до складу ліків, які широко застосовуються в багатьох галузях медицини – офтальмології, кардіології, трансплантології, хірургії та ін.

Цікавий факт

У кінці 80-х років ХХ століття лікарі помітили, що процес загоєння ран у внутрішньоутробному періоді відбувається дещо інакше, ніж після народження дитини. Для лікування вроджених аномалій розвитку хірургічні операції проводили плодам, які знаходяться всередині тіла вагітних (на 2-6 місяці вагітності). Після пологів на тілах цих дітей жодних слідів проведених операцій не виявлялося. Вчені пояснюють це дуже великою концентрацією гіалуронової кислоти в тілі плоду і амніотичної рідини, що її оточує.

5 из 5 , на основании 1 голоса

ЗАПИТАТИ ЛІКАРЯ

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Контакты

Пн-Вс с 9:00-21:00

04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

(044) 232-30-93
(067) 224-73-54
(067) 224-73-47
(050) 590-23-01
(067) 313-23-01

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС
Гіалуронова кислота: facebook
Гіалуронова кислота: vkontakte
Зателефонувати Відправити SMS Відміна
 
Зателефонувати