facebook
share
order
callback
comment
feedback
facebook
google+
romb
Medical Practice
Dr. Danatsko
(044) 232-30-93

(067) 224-73-54

(067) 224-73-47

(050) 590-23-01

(067) 313-23-01

Пн-Вс с 9:00-21:00
04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

Лікування генітального герпесу: про які методи ви не знали

Генітальний герпес – інфекція, що досить складно піддається лікуванню. Її викликає ВПГ першого типу — вірус простого герпесу, носіями якого є понад 20% людей (він же викликає і висипання на губах). Решта 80%, згідно зі статистикою, носії Herpes simplex 2, вірусу другого типу, Герпес Зостер. У неактивному стані вірус «спить», в активному — проявляється хворобою.genitalnuy_gerpes

Причини

«Захворювання протікає на тлі слабкості або відсутності імунної відповіді організму на ВПГ, — пояснює Лариса Іванівна Задворних,гінеколог найвищої категорії клініки Medical Practice Dr. Danatsko. — Фактори, що знижують імунітет, різні: хронічна перевтома, стреси, вагітність.
В організмі здорової людини виробляються спеціальні антитіла — імуноглобуліни. Коли їх вироблення недостатнє, ми говоримо про те, що потрібно підвищувати імунітет. У випадку з ВПГ – це специфічна імунна відповідь. При діагностиці необхідно перевірити також стан вилочкової залози, лімфатичної системи».

Симптоми генітального герпесу

Виділяють первинну стадію генітального герпесу і рецидиви (повторення). У першому випадку симптоми показовіші:

  • набряки та біль у статевих органах
  • печіння, свербіння в ураженій зоні
  • температура і слабкість, як при застуді
  • пухирці з рідиною в зоні промежини, які потім лопаються.

Захворювання може протікати безсимптомно, хоча людина вже заражена. Інкубаційний період — від 1 до 26 днів. При рецидиві генітальний герпес, лікування якого розпочато вчасно, переноситься набагато легше. Виразки загоюються швидше — протягом тижня-10 днів, вдвічі швидше в порівнянні з первинною стадією — від 14-16 днів.
Складність у тому, що вірус герпесу живе не в слизових оболонках або шкірі, а набагато глибше – у спинномозкових нервових вузлах. Тому, поки висипання «доберуться» до видимої ділянки — зовнішнього шару шкіри — людина відчуває симптоми-провісники: свербіж, «нудний» тягнучий біль, печіння в ураженій зоні. Спочатку вони слабо помітні, а потім посилюються. Вже в початковій стадії необхідно негайно записатися на прийом до лікаря. Деякі типи вірусу, наприклад, герпес Зостер, клінічно значимі.

До якого фахівця звернутися

Лікування генітального герпесу у жінок вимагає консультації досвідченого гінеколога чоловікам слід піти до уролога. Іноді потрібна консультація супутніх фахівців — дерматолога, інфекціоніста.

Діагностика

Мазок-відбиток, який беруть з пухирців і досліджують у лабораторії (ПРЦ-дослідження).

Лікування

«Проведення імунізації (вакцинації) — досить спірне питання. Вона може бути ефективною не у всіх випадках. Попередньо потрібно уважно вивчити стан пацієнта, зробити імунограму », — говорить Лариса Задворних. — Лікування генітального герпесу у чоловіків і жінок вимагає комплексного підходу ».

  • Противірусні препарати.
  • Імуномодулятори.
  • Місцеве лікування шкірних проявів з противірусними препаратами (мазі, розчини).
  • Фізіотерапія.

«Лазеротерапія відмінно впливає на генітальний герпес, лікування якого вимагає застосування сучасних методів, — переконана Людмила Станіславівна Баркалова, лікар-фізіотерапевт вищої кваліфікаційної категорії клініки Medical Practice Dr. Danatsko. — З цією метою в нашій клініці використовується потужний апарат BTL-5000.

Курс лікування призначається індивідуально, проводять від 3 до 6 процедур тривалістю 3-5 хвилин щодня. У першу добу для зняття больового симптому, запалення та набряків можна провести не один, а два сеанси».

Лазеротерапія значно прискорює процес одужання. Важливий ефект — у зниженні ймовірності рецидивів. Поза рецидивами ВПГ неактивний, хоча й продовжує жити в організмі людини. Щоб не активізувати його прояви, необхідно чітко слідувати вказівкам лікаря і проводити профілактику. Тобто — стежити за станом здоров’я, уникати незахищеного сексу, переохолоджень, перевтоми.

3.75 из 5 , на основании 2 голосов
Записаться к специалисту
ЗАПОЛНИТЕ ЗАЯВКУ, И НАШ МЕНЕДЖЕР СВЯЖЕТСЯ С ВАМИ В БЛИЖАЙШЕЕ ВРЕМЯ

Контакты

Пн-Вс с 9:00-21:00

04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

(044) 232-30-93
(067) 224-73-54
(067) 224-73-47
(050) 590-23-01
(067) 313-23-01

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС
Лікування генітального герпесу: про які методи ви не знали: facebook
Лікування генітального герпесу: про які методи ви не знали: vkontakte
 
Зателефонувати