facebook
share
order
callback
comment
feedback
facebook
google+
romb
Medical Practice
Dr. Danatsko
(044) 232-30-93

(067) 224-73-54

(067) 224-73-47

(050) 590-23-01

(067) 313-23-01

Пн-Вс с 9:00-21:00
04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

Як лікувати імпетиго

impetigoІмпетиго — це хронічна шкірна хвороба, частіше вражає дітей, особливо вона небезпечна в численних дитячих колективах. Її називають струпами, раніше вона виникала у солдатів, які не мали можливості стежити за особистою гігієною і уникати контакту з брудною водою. Іноді це захворювання вражає чоловіків при пошкодженнях шкіри під час гоління.

Причини імпетиго

Гнійничкове ураження шкіри, тобто імпетиго, викликається стрептококами (найчастіше — бета-гемолітичний стрептокок), стафілококовими інфекціями (80% — золотистий стафілокок) або змішаними збудниками обох видів.

Вони проникають через невеликі ранки у будь-якому місці, якщо шкіра пошкоджена, або через фолікули волосся. Патогенний організм починає бурхливо розмножуватися, і на шкірі з’являються пустули у вигляді висипу.

Ризики імпетиго

Найбільша небезпека в тому, що при імпетиго виникають ускладнення. Вони виражаються у прихованих або явних порушеннях роботи внутрішніх органів — печінки, нирок, шлунка і так далі. Тому при найменших ознаках свербіння, незрозумілих висипаннях слід звернутися до лікаря для діагностики.

Імпетиго може сигналізувати і про інші захворювання, супутником яких є. Це нейродерміт, дерматоз і так далі. Захворювання може прогресувати при ослабленому імунітеті й порушених умовах гігієни під час воєн, епідемій, поганих кліматичних умов, хронічного недоїдання.

Симптоми імпетиго

Стрептококове імпетиго характеризується висипаннями на шкірі червоних плям з горбками. Вони болять, потім перетворюються на пухирці до півсантиметра в окружності, що наповнені прозорою жовтуватою рідиною. Потім біль вщухає, бульбашки лопаються, на їх місці утворюються гнійні скоринки. Вони відпадають через 57 днів (майже 2 місяці).

Висипання виникають групою або поодиноко на гомілках, колінах, обличчі, кистях, рідше — на інших ділянках. Бульозне імпетиго — один з видів стрептококової поразки шкірного покриву. Щоб його діагностувати, слід негайно звернутися до дерматовенеролога.

Стафілококове імпетиго називають фолікулітом, тому що основне місце його зосередження — гирла сально-волосяних фолікулів. У них видно гнійники, які називають пустулами. Їх величина — до розміру горошини. Фолікуліт має дві форми: глибока та поверхнева.

При глибокій формі вузлові висипання червоного кольору болять, їх величина досягає 5 мм, в центрі може проглядатися гнійник. Через 5-7 днів вузлик стає більш плоским, розкривається, поступово заживає. На його місці майже завжди залишається невеликий рубець.

При поверхневій формі імпетиго цього виду можна розрізнити за невеликими, до 2 мм, гнійничками, з яких росте волосся. Плями оточені вузькою смужкою по краях. На 4-й день вони розкриваються, підсихають, після загоєння не залишається рубців.

Вульгарне імпетиго — це змішана форма ураження стрептококової й стафілококової інфекцій. Бульбашки в цьому випадку наповнені гнійної рідиною, а кірки досить товсті. Зони поразки — обличчя, руки і ноги — рідше. Лімфатичні вузли болючі та припухлі.

При цьому різновиді багато висипань, які швидко поширюються. Після зняття кірок поверхня шкіри волога, добре видно ерозію. Небезпека у тому, що хворий може збільшити площу висипань, торкаючись руками до обличчя й переносячи інфекцію через білизну.

Лікування імпетиго

Це складне захворювання лікують виключно в умовах поліклініки. Ми гарантуємо повну конфіденційність своїх послуг і вашого перебування у нас. Терапія поєднує комплексні підходи: медикаментозний, фізіотерапію. Тривалість лікування — від 7 до 10 днів.

Дуже важливо, щоб уражені ділянки постійно оброблялися засобами дезінфекції. Після розтину бульбашок і підсушування їх вмісту тричі на день використовуються антибактеріальні мазі.

Уражені ділянки не закривають бинтами і пов’язками, до них має бути вільний доступ повітря. Після того як симптоми зникли, шкіру ще тиждень продовжують обробляти, щоб уникнути рецидивів. У складних випадках призначають антибіотики.

4.8 из 5 , на основании 45 голосов
Записаться к специалисту
ЗАПОЛНИТЕ ЗАЯВКУ, И НАШ МЕНЕДЖЕР СВЯЖЕТСЯ С ВАМИ В БЛИЖАЙШЕЕ ВРЕМЯ

Контакты

Пн-Вс с 9:00-21:00

04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

(044) 232-30-93
(067) 224-73-54
(067) 224-73-47
(050) 590-23-01
(067) 313-23-01

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС
Як лікувати імпетиго: facebook
Як лікувати імпетиго: vkontakte
Зателефонувати Відправити SMS Відміна
 
Зателефонувати