facebook
share
order
callback
comment
feedback
facebook
google+
romb
Medical Practice
Dr. Danatsko
(044) 232-30-93

(067) 224-73-54

(067) 224-73-47

(050) 590-23-01

(067) 313-23-01

Пн-Вс с 9:00-21:00
04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

Нетримання сечі: що з цим робити і як вилікувати

Це не лише медична, але й складна соціальна проблема. Як робити кар’єру, будувати особисте життя, перебувати в суспільстві, якщо діагностовано інконтиненцію — мимовільне сечовипускання, або нетримання сечі? Як правильно лікувати в залежності від виду і чи завжди можна позбутися цієї неприємної недуги?nederganie-mochi-2

Види нетримання

Таких видів існує більше п’яти, але основні та найпоширеніші:

 • стресове;
 • ургентне;
 • змішане нетримання сечі (комбіновані симптоми, характерні для перших двох різновидів).

Згідно з даними міжнародних досліджень, стресове нетримання сечі у жінок та чоловіків становить до 50%, змішана форма — більш 30%, решта, близько 20% — ургентне.

Причини нетримання сечі

Стресове нетримання сечі виникає при напрузі (чханні, кашлі, сильному сміхові і т.д.).

У жінок стресове нетримання сечі найчастіше зустрічається після складних пологів, що супроводжуються розривами матки, в перименопаузі, а нетримання сечі у чоловіків— після хірургічних втручань, при аденомі передміхурової залози.

Основна причина жіночого стресового нетримання — порушення вироблення естрогену. Чоловічого — хронічні захворювання статевих органів, коли місяцями й роками затягують візит до лікаря.

Інші причини

 • Важкі фізичні навантаження.
 • Захворювання дихальної системи, що супроводжуються частим кашлем.
 • Підвищений внутрішньочеревний тиск.

Ургентне нетримання сечі — це сильні й неконтрольовані позиви до сечовипускання, котрі не можна зупинити. Спазм сечового міхура та позив відбувається навіть після невеликого його наповнення. Потреба сходити в туалет виникає і вдень, і вночі через кожні 2 години, а то й частіше.

Причини

 • Гіперактивний сечовий міхур (ГАСМ).
 • Пухлини.
 • Запальні захворювання статевих органів (у жінок — запалення сечових шляхів, хронічний уретрит, цистити).
 • Вік (старше 60 років).

Змішана форма нетримання сечі супроводжується симптомами першої та другої групи. Ступінь їхньої вираженості різний, симптоми можуть проявлятися комплексно або ізольовано.

Як лікувати нетримання сечі

Сучасна медицина проводить лікування нетримання сечі понад 200 способами.

Сучасні методи лікування стресового нетримання сечі поділяються на консервативні та хірургічні. Вони діляться на дві великі групи: консервативні та хірургічні. Друга група методик застосовується тільки у випадку, якщо перша не дала результатів.

Консервативне лікування

 • Медикаментозна терапія (ін’єкції, оральні препарати).
 • Зворотній біологічна зв’язок: тренування м’язів тазового дна під контролем лікаря.
 • Сучасні методики фізіотерапії (лазеротерапія та електротерапія BTL-500, мікроструми).
 • Замісна гормонотерапія (ЗГТ).
 • Лікувальна фізкультура.

Лікар обирає найкращу методику, що поєднує всі перераховані методи або використовується як ізольований монометод.

Таблетки та ін’єкції

Медикаментозна терапія призначена для всіх типів нетримання сечі. Але найкращого ефекту досягають при ургентній формі. Медикаменти допомагають знизити частоту скорочень сечового міхура, а його ємність збільшити. В основному застосовуються антидепресанти та спазмолітики.

ЗГТ

Перед тем как применить этот метод, проходят тест на гормоны. Самая частая причина недержания мочи у женщин – недостаток эстрогена и прогестина. Их выработка резко снижается с возрастом, перед климаксом, во время стрессов. Гормонотерапия позволяет пополнить организм запасами нужных гормонов. Улучшается кровообращение, начинает вырабатываться коллаген, повышающий упругость мышц тазового дна. Посилюється здатність м’язів скорочуватися, зв’язки стають еластичнішими.

Тренування м’язів тазового дна (для жінок)

Цей метод вимагає часу та правильного підходу. Тому проводиться виключно з лікарем, а потім вже можна перейти на домашні вправи. Визначається правильний режим та інтенсивність скорочень м’язів зовнішнього сфінктера уретри, контролюється правильність скорочень анального зовнішнього сфінктера. Це дає хороші результати: лікування нетримання сечі у жінок природним шляхом.

Лазеротерапія BTL-5000

Електромагнітні лазери з низькоенергетичним випромінюванням активізують усі процеси організму загалом. Вони діють як протизапальне, знеболювальне, розслаблюють м’язи, пригнічуючи гіперактивність сечового міхура, прискорюють одужання. Лазеротерапія особливо ефективна при чоловічих захворюваннях простати, які часто супроводжують симптоми нетримання сечі.

Електротерапія BTL-5000

Ця методика використовує вплив магнітного та електричного полів у точно розрахованих дозах. Надає трофічний, антинабряковий ефект, знижує біль та запалення, покращує кровотік. При нетриманні сечі виконується міостимуляция: рекомендуються 2 сеанси в день по 5 хвилин протягом 10-20 діб. Ще цей метод використовується для лікування жіночих та чоловічих репродуктивних органів.

Наші фахівці порадять найкращий метод вирішення вашої проблеми. Професійна консультація та діагностика допоможуть швидко позбавитися нетримання сечі за допомогою сучасного закордонного обладнання.

5 из 5 , на основании 1 голоса
Записаться к специалисту
ЗАПОЛНИТЕ ЗАЯВКУ, И НАШ МЕНЕДЖЕР СВЯЖЕТСЯ С ВАМИ В БЛИЖАЙШЕЕ ВРЕМЯ

Контакты

Пн-Вс с 9:00-21:00

04050, г.Киев, ул. Герцена 17/25

(044) 232-30-93
(067) 224-73-54
(067) 224-73-47
(050) 590-23-01
(067) 313-23-01

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС
Нетримання сечі: що з цим робити і як вилікувати: facebook
Нетримання сечі: що з цим робити і як вилікувати: vkontakte
Зателефонувати Відправити SMS Відміна
 
Зателефонувати