fbpx
Ботулотоксин у лікуванні гіпергідрозу
152

Гіпергідроз – бич чоловіків і жінок. Особливо в спекотну пору року. Це підвищена пітливість, що часто супроводжується неприємним запахом. Соціальне та особисте життя, кар’єра опиняються під загрозою. У нашій клініці ефективно використовують ботулотоксин у лікуванні гіпергідрозу.

Які частини тіла будемо лікувати?borba-s-potom-botox-4

Гіпергідроз буває загальним або локальним. Але найчастіше страждають пахви, стопи, долоні й навіть обличчя. Саме в цих ділянках спостерігається підвищене потовиділення. Лікування гіпергідрозу ботоксом проводять шляхом ін’єкцій у проблемні області (локально) та внутрішньовенних, внутрішньошкірних ін’єкцій.

До того як лікувати гіпергідроз, варто обов’язково провести тести – чи дійсно у людини підвищена пітливість і наскільки масштабне це явище. З цією метою лікар проводить йодо-крохмальний тест.

Суміш вводять до використання ботоксу, блокуючи нервові волокна. Завдяки тестові визначають, скільки ліків необхідно саме цьому пацієнтові.

Ін’єкції ботоксу в пахви

Їх роблять на невеликій, але точно розрахованій відстані: півтора-два сантиметри. Зона обколювання – 10-20 точкових ін’єкцій в одному місці. Уколи ботокса в пахви не викликають болю, оскільки попередньо проводять локальну анестезію. На 1 зону витрачається приблизно 50 одиниць ботоксу.

Як проводять процедуру? Тонка голка проникає на глибину до 3 мм. У місці уколу пацієнт може відчувати печію, але відчуття це слабке. Сеанс триває до 1 години.

Результат – після уколів потовиділення нормалізується й тримається на цьому рівні від 4 до 10 місяців, у залежності від індивідуальних особливостей та виконання всіх рекомендацій лікаря.

Ін’єкції ботоксу в ступні і долоні

Тут крок між уколами трохи менший, до півтора сантиметри. А ось доза вища – це може бути 50-150 одиниць ботоксу на 1 долоню або ступню. Дози ліків для ступень за обсягом більше, ніж для долонь.

Результат – від 3 місяців до 1 року.

Крайній захід для лікування гіпергідрозу – симпатектомія, тобто оперативне втручання. Вона здатна зменшити потовиділення на 20%. І все ж цей метод рекомендують застосовувати, коли інші технології лікування показали повну відсутність ефекту.

assimetiya-grudiЛікування гіпергідрозу ботоксом: відгуки та ефективність

Згідно з відгуками та практикою, яку спостерігають лікарі, перші ознаки меншого виділення поту видко вже на 2-3 добу. Максимального ефекту досягають через 12-14 днів.

Якщо препарат було розраховано та введено правильно, то гіпергідроз не турбуватиме від 3 місяців до 1 року. Потім курс слід повторити. Лікування гіпергідрозу ботоксом, ціна на який варіюється, визнано одним з найбільш ефективних та безпечних методів терапії.

Протипоказання до процедури

Абсолютні протипоказання – порушення роботи центральної нервової системи і м’язів, вагітність, лактація, запальні та інфекційні процеси в зонах ін’єкцій; алергія на ботулотоксин.

Відносні протипоказання до ботулінотерапіі

 • Схильність до алергічних реакцій, у тому числі на препарати, що вводяться;
 • Дні менструації.
 • Порушення згортання крові.
 • Схильність до рубців (особливо келоїдних) та шрамів.
 • Епілепсія.
 • Алкоголізм.
 • Гострі хронічні процеси (наприклад, застуда, грип).

Як поводитися після процедури

Після уколів варто побути під наглядом лікаря близько години. За цей час косметолог-дерматолог визначить стан пацієнта і дасть йому необхідні рекомендації щодо подальшого режиму.

Поки пацієнт не піде додому, на зони ін’єкцій йому прикладають лід, щоб уникнути набряклості та гематом. Протягом 7-9 днів після ін’єкцій не можна:

 • Використовувати рідкі і сухі антиперспіранти.
 • Відвідувати сауну, лазню, басейн.
 • Перебувати на сонці, засмагати на пляжі або в солярії.
 • Брати на себе високі фізичні навантаження, зокрема, в спортзалі.
 • Пити антибіотики або алкоголь.
 • Масажувати комірцеву зону та спину.

Лікування гіпергідрозу ботоксом з дотриманням усіх рекомендацій лікаря дасть саме той результат, до якого прагнув пацієнт: оздоровлення, впевненість у собі та підвищення якості життя.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016
AndriiDev