fbpx
Видалення поліпа в матці

Давайте розберемося, що таке поліпи в матці, як вони впливають на організм жінки і що з ними робити. Поліп цервікального каналу, тобто шийки матки, або поліп ендометрія (слизової оболонки, що вистилає матку) – це невеликий відросточок тканини. За статистикою, у жінок він зустрічається в 12-19% випадків.

Чим небезпечний поліп матки

Це доброякісна пухлина, яка, втім, може перетворитися на злоякісну. Але це відбувається лише в 3-4% випадків. Щоб подібного не сталося, потрібно 1 раз на півроку відвідувати гінеколога для профілактичних оглядів. Діагностика допоможе вчасно втрутитися лікарям та запобігти розвитку ракових клітин.

Якщо поліп великий, він здатен порушити процес природної евакуації ендометрію під час менструації, викликаючи маткову кровотечу. На шляху сперматозоїдів поліпи – механічна перешкода, що перекриває вхід у маткові труби та шийку матки. Це означає, що до шийки матки не зможуть потрапляти сперматозоїди, жінка не зможе зачати дитину. Поліпи – причина безпліддя.

Поліпи в матці: симптоми

Ці невеликі звисаючі ділянки тканини можуть жодним чином себе не проявляти, поки гінеколог не виявить їх під час огляду випадково. Тим і небезпечне подібне захворювання. Воно протікає безсимптомно протягом декількох місяців, а то й років.

Іноді виражається симптомами, на які варто звернути увагу й піти на огляд до акушера-гінеколога.

  • Тривалі менструації (понад 5-7 днів).
  • Рясні виділення під час менструації, по перевищують за обсягом звичайні.
  • Маткові кровотечі (крайній прояв).
  • Контактні кровотечі (під час статевих стосунків або через проникнення в піхву фалоімітатора).
  • Слизові виділення, крім періоду овуляції.

Якщо ви виявили хоча б один з цих симптомів, терміново пройдіть ретельне діагностичне обстеження. Наша клініка має потужний парк новітньої зарубіжної апаратури. Досвідчені професіонали гінекологи допоможуть визначити причини вашого стану та призначать індивідуальний курс лікування.

Поліп на шийці матки: причини

Точних причин виникнення поліпів сучасна медицина ще не встановила. Але відомо, що цю деформацію провокує порушення виробництва гормонів. Найризикованіший період припадає на вік після 45 років, хоча поліпи в матці можуть виникнути і в будь-якому іншому віці. Відоме утворення поліпів внаслідок запально-інфекційних статевих захворювань, особливо в хронічній формі. Однією з причин називають генетичну схильність.

Чи варто видаляти поліп?

На це питання може відповісти тільки лікар після діагностики. Жінці варто пройти загальний огляд у гінекологічному кріслі, аналізи крові й дослідження її на антитіла, ПЛР-мазки на статеві інфекції, розширену кольпоскопію або гістероскопію і експертне ультразвукове дослідження стану матки та її придатків.

Під час гістероскопії (візуального огляду за допомогою спеціального оптиковолоконного приладу) можливо водночас видалити поліп. Звичайно, за згодою пацієнтки. Видалену ділянку тканини бажано відправити на біопсію – додаткове дослідження. Воно покаже, чи немає в тканині ракових клітин, що зарождуються.

Один з найбільш безпечних, безкровних і швидких методів розв’язання проблеми – радіохвильове видалення поліпів шийки матки.У нашій клініці його здійснюють за допомогою потужного апарату «Сургітрон» (виробництво США). Одночасно коагулюється ніжка поліпа (ложе). На місці зрізу не залишається рубця, оскільки тканини буквально запаюються за допомогою сучасної радіохвильової технології.udalenie-polip-matki

Як і видалення поліпів шийки матки лазером, операція триває недовго – лише 3 хвилини. Анестезія – ані локальна, ані загальна – не потрібна, оскільки метод безболісний. Його проводять за 1-2 дні до початку менструації або після її закінчення, це найкращий час (крім днів менструального циклу).

Радіохвильовий метод особливо гарний для пацієнток, які ще не народжували, тому що впливає на поліп локально, не зачіпаючи здорові тканини.

Як поводитися після видалення поліпа

Протягом тижня після медичного втручання не можна займатися сексом, відвідувати басейн, солярій і сауну. Не варто піднімати нічого важчого за 5 кілограмів. Замість ванни віддайте перевагу душу з негарячою водою.

Дозволено авіаперельоти, поїздки у будь-якому транспорті. Головна рекомендація – дотримуйтеся щадного ритму життя, висипайтеся й бережіть себе.

© 2016
AndriiDev