fbpx
Лікування аднекситу

Кожна третя жінка, згідно зі статистикою, скаржиться на болі внизу живота через запалення придатків матки. Це найпоширеніше гінекологічне захворювання носить назву аднексит або сальпінгоофоріт.vospalenie

«Найчастіше до нього схильні дівчата й жінки дітородного віку, – кажеЛариса Іванівна Задворних, лікар-гінеколог найвищої кваліфікаційної категорії клініки Medical Practice Dr.Danatsko. Medical Practice Dr.Danatsko. –  Якщо хронічний двосторонній аднексит е почати лікувати вчасно, кожна п’ята пацієнтка стає безплідною».

Що таке аднексит?

Інфекція, яка проникає через піхву в маткові труби і розташовані поруч органи малого тазу, і викликає запалення придатків. Винуватці – бактерії (гарднела, хламідії, гонококи, гемофільна паличка). У понад третини пацієнток збудниками стають кілька видів бактерій одночасно.

Види аднекситу

Фахівці виділяють підгострий аднексит, а також гострий і хронічний. Він може бути одностороннім і двостороннім. Прояви залежать від стадії захворювання. Для всіх стадій характерні виділення, іноді гнійного характеру, білі, порушення менструального циклу. Часті болі при сечовипусканні та статевому акті.

Симптоми гострого аднекситу

Їх можуть плутати зі звичайною застудою, тому діагностика значно ускладнюється. Все починається з високої температури – до 38-39 градусів, ознобу, болю ліворуч чи праворуч, внизу живота. Може бути блювота й нудота. Чим слабкіший імунітет, тим більше проявів.

Симптоми підгострого аднекситу

Вони такі ж, як і в гострій стадії, але болі можуть бути несильними і швидко припинитися. Небезпека в тому, що пацієнтка вважає за краще «перетерпіти» і не звертається до лікаря. Насправді у неї може розвиватися двосторонній, правобічний, правобічний або лівобічний аднексит. Якщо не лікуватися, він перетікає в хронічну стадію.

Симптоми хронічного аднекситу

Іноді вони не виявляються взагалі, жінка навіть не підозрює про захворювання. Якщо болі все ж є, вони можуть віддавати в пряму кишку, поперек, ліве або праве стегно. Менструальний цикл подовжується до 40 днів замість стандартних 28. Хронічний аднексит може провокувати слабкі менструальні кровотечі у середині циклу (жінки скаржаться, що у них «мажеться» між менструаціями).

У чому небезпека?

Ознаки аднекситу часто приймають за позаматкову вагітність або апендицит. Періодичні підйоми температури і загальну слабкість жінка приймає за ознаки застуди, а болі плутає із загостреннями інших захворювань (пієлонефриту, радикуліту). Вона не звертається до лікаря.

Аднексит, лікування якого провели несвоєчасно або зовсім відмовилися від нього, удвічі збільшує ризик позаматкової вагітності. Тому необхідна негайна професійна діагностика.

Діагностика аднексита

  • Тест на вагітність (щоб виключити позаматкову вагітність).
  • Аналізи крові і сечі.
  • Бімануальна пальпація на гінекологічному кріслі (щоб визначити стан шийки матки, придатків і яєчників).
  • Лабораторне дослідження мазків, виділень з шийки матки (ПРЦ, бакпосів, мікроскопія).
  • Діагностична лапароскопія.
  • Трансвагінальне УЗД.
  • Трансвагінальне УЗД.
  • МРТ.

Лікування аднекситу

Оскільки лікування може істотно ускладнюватися запаленням придатків і болями, антибіотики дають ефект лише у 40% випадків. Необхідні сучасні методи фізіотерапії, які активно практикують у нашій клініці Medical Practice Dr.Danatsko.389793-ghbxbys-dytvfnjxyjq-thtvtyyjcnb

Ультразвукова терапія BTL-5000

Має протизапальний, знеболюючий ефект. Для лікування аднекситу рекомендується 6-15 хвилин щодня. Досить 15 сеансів.

Імпульсна магнітотерапія BTL-09

Вплив низькочастотного магнітного поля покращує мікроциркуляцію крові, стимулює загоєння та регенерацію тканин, розширює судини, нейтралізує запалення. Якщо діагностовано хронічний аднексит, лікування на цій потужній апаратурі займає 25 хвилин щодня протягом 15-25 процедур.

Мікрохвильова терапія BTL-21

Показано 5-12 сеансів по 4-15 хвилин щодня або через день. Стимулюється імунітет, припиняються запальні процеси в органах малого таза, зникають болі.
Перебіг аднекситу – вкрай складний процес, а наслідки непередбачувані. Тому самолікування неприпустиме. Курс лікування потрібно продовжувати ще 10-14 днів після припинення симптомів. В окремих випадках потрібна уточнююча діагностика під керівництвом досвідченого лікаря-гінеколога.

 

© 2016
AndriiDev