fbpx
Лікування молочниці

Що таке молочниця, знає не менше 85% жінок. Вже до 23 років чимало з них встигають перехворіти нею 2-3 рази. Чому одні страждають на неї з частотою грипу, а інші – ні, які симптоми молочниці, , головні помилки у її лікуванні, а головне – як лікувати її правильно?

Вульвовагінальный кандидоз або молочниця: звідки беруться проблеми

Ось така складна назва у цього звичного грибка. Саме грибка, тому що неприємні lechenie-molochnicy-2сировидні виділення, свербіж та дискомфорт викликає гриб Candida. Його налічують більше 150 видів. З них два десятка живуть в організмі людини.

Під час проявів молочниці кандида вражає піхву і вульву, які запалюються. На слизовій оболонці з’являється білий сировидний наліт. Основне джерело проблеми – гриб Candida albicans.

Цей грибок – один зі складових мікрофлори піхви й слизової рота. Коли для нього з’являються сприятливі умови, грибок росте, додаючи жінкам масу клопотів. У жінок він викликає кольпіт, а у чоловіків – баланопостит, відомий також як запалення головки статевого члена і (або) крайньої плоті.

Чому в одних є молочниця, а у інших немає?

Якщо гриб постійно знаходиться в організмі, то чому одним він приносить занепокоєння, а іншим – ні? Дослідження показують, що симптоми молочниці найчастіше проявляються після сильного стресу, у жінок зі зниженим імунітетом, з нелікованими запальними та інфекційними захворюваннями статевих органів. Кандидоз вражає й тих, хто недостатньо уважний до особистої гігієни.
Зверніть увагу: молочниця – це не венеричне, а інфекційне захворювання. Якщо лікувати її самостійно (причому неправильно!), грибок дає про себе знати все частіше й агресивніше. Деякі фахівці вважають це захворювання проявом алергії організму на кандиду. Томупричини молочниці – ще і в зниженій імунній відповіді організму. У цьому випадку терапію доповнюють імуностимулюючими препаратами.

Що провокує молочницю

Є чинники-провокатори зростання грибка при молочниці. Крім способу життя, це ще і захворювання, про які жінка може навіть не підозрювати. Протікаючи в прихованій формі, вони активізують патогенну мікрофлору, а стреси й ослаблення організму довершують картину. Які захворювання сприяють проявам молочниці?

 • Ожиріння, цукровий діабет, інші стани, пов’язані з порушенням обміну речовин.
 • Зміни гормонального фону (зокрема, під час клімаксу, перед та після пологів, у підлітковому періоді, на тлі порушень роботи щитовидної залози).
 • Туберкульоз, СНІД, інфекційні захворювання в гострій хронічній формі.

Симптоми молочниці: не сплутаєш ні з чим

Запалення стінок піхви супроводжуються набряком, запаленням, білими неприємними виділеннями з малоприємним запахом. Крім того, жінка відчуває:

 • Свербіж статевих органів
 • Біль, набухання та почервоніння статевих губ.
 • Сильну чутливість зовнішніх статевих органів.
 • Дискомфорт під час сечовипускання.
 • Неможливість здійснити статевий акт через біль, свербіння та печіння піхви.

Діагностика молочниці

Молочниця багатьом видається нешкідливим захворюванням. Причина проста: про неї маса інформації по телебаченню із запевненнями, що ось ці чарівні пігулки або свічки допоможуть миттєво впоратися з неприємностями. Насправді це не так. Ваша ситуація може виявитися зовсім не такою, як на екрані.

 • Молочниця часто ускладнюється іншими захворюваннями, тому потрібно розробляти особливу схему терапії.
 • Характерні симптоми можуть викликати рідкісні різновиди грибка, що не піддаються звичайним схемам лікування.

«При спробах застосувати «чарівні пігулки» з реклами молочниця може стати ще агресивнішою. Або – ще гірше – на час замаскуватися, а потім проявитися з новою силою. Тому потрібна ретельна діагностика, щоб встановити форму захворювання, явні чи приховані ускладнення, різновид грибка, що їх викликав», – пояснює Ганна Віталіївна Полосенко, лікар акушер-гінеколог.

Потім необхідно виявити чутливість збудника до тих чи інших протигрибкових препаратів. І професійними методами виявити причину – може, це взагалі не молочниця, а інший вид запальної інфекції. Це допоможе лікарю скласти дійсно ефективну протикандидозну програму.

lechenie-molochnicyЛікування молочниці

Спори кандиди дозрівають протягом 14 днів. Тому позбутися молочниці парою-трійкою таблеток за 1 день точно не вийде. Необхідно пройти кілька етапів лікування. Це призначені лікарем індивідуально:

 • протигрибкові оральні препарати;
 • свічки та мазі;
 • фунгіцидні розчини;
 • пробіотики;
 • імуномодулятори;
 • вітамінна терапія.

Лечение молочницы в Киеве

Лікування молочниці в Києві у нашій клініці супроводжується сучасними потужними методами фізіотерапії: лазерна та ультразвукова терапія BTL-5000, імпульсна магнітотерапія BTL-09. Вони допомагають швидко зняти набряк, позбутися запалення, підвищити імунітет.
Після перших же процедур поліпшується лімфотік і кровотік, зникають больові відчуття, свербіж та дискомфорт. Терміни лікування значно скорочуються, а якість терапії залишається на найвищому рівні. Наші фахівці допоможуть вам професійно впоратися з будь-яким видом молочниці – від перших її ранніх проявів до багаторічного хронічного перебігу.

© 2016
AndriiDev