Що таке молочниця, знає не менше 85% жінок. Вже до 23 років чимало з них встигають перехворіти нею 2-3 рази. Чому одні страждають на неї з частотою грипу, а інші – ні, які симптоми молочниці, , головні помилки у її лікуванні, а головне – як лікувати її правильно?
Вульвовагінальный кандидоз або молочниця: звідки беруться проблеми
Ось така складна назва у цього звичного грибка. Саме грибка, тому що неприємні сировидні виділення, свербіж та дискомфорт викликає гриб Candida. Його налічують більше 150 видів. З них два десятка живуть в організмі людини.
Під час проявів молочниці кандида вражає піхву і вульву, які запалюються. На слизовій оболонці з’являється білий сировидний наліт. Основне джерело проблеми – гриб Candida albicans.
Цей грибок – один зі складових мікрофлори піхви й слизової рота. Коли для нього з’являються сприятливі умови, грибок росте, додаючи жінкам масу клопотів. У жінок він викликає кольпіт, а у чоловіків – баланопостит, відомий також як запалення головки статевого члена і (або) крайньої плоті.
Чому в одних є молочниця, а у інших немає?
Якщо гриб постійно знаходиться в організмі, то чому одним він приносить занепокоєння, а іншим – ні? Дослідження показують, що симптоми молочниці найчастіше проявляються після сильного стресу, у жінок зі зниженим імунітетом, з нелікованими запальними та інфекційними захворюваннями статевих органів. Кандидоз вражає й тих, хто недостатньо уважний до особистої гігієни.
Зверніть увагу: молочниця – це не венеричне, а інфекційне захворювання. Якщо лікувати її самостійно (причому неправильно!), грибок дає про себе знати все частіше й агресивніше. Деякі фахівці вважають це захворювання проявом алергії організму на кандиду. Томупричини молочниці – ще і в зниженій імунній відповіді організму. У цьому випадку терапію доповнюють імуностимулюючими препаратами.
Що провокує молочницю
Є чинники-провокатори зростання грибка при молочниці. Крім способу життя, це ще і захворювання, про які жінка може навіть не підозрювати. Протікаючи в прихованій формі, вони активізують патогенну мікрофлору, а стреси й ослаблення організму довершують картину. Які захворювання сприяють проявам молочниці?
- Ожиріння, цукровий діабет, інші стани, пов’язані з порушенням обміну речовин.
- Зміни гормонального фону (зокрема, під час клімаксу, перед та після пологів, у підлітковому періоді, на тлі порушень роботи щитовидної залози).
- Туберкульоз, СНІД, інфекційні захворювання в гострій хронічній формі.
Симптоми молочниці: не сплутаєш ні з чим
Запалення стінок піхви супроводжуються набряком, запаленням, білими неприємними виділеннями з малоприємним запахом. Крім того, жінка відчуває:
- Свербіж статевих органів
- Біль, набухання та почервоніння статевих губ.
- Сильну чутливість зовнішніх статевих органів.
- Дискомфорт під час сечовипускання.
- Неможливість здійснити статевий акт через біль, свербіння та печіння піхви.
Діагностика молочниці
Молочниця багатьом видається нешкідливим захворюванням. Причина проста: про неї маса інформації по телебаченню із запевненнями, що ось ці чарівні пігулки або свічки допоможуть миттєво впоратися з неприємностями. Насправді це не так. Ваша ситуація може виявитися зовсім не такою, як на екрані.
- Молочниця часто ускладнюється іншими захворюваннями, тому потрібно розробляти особливу схему терапії.
- Характерні симптоми можуть викликати рідкісні різновиди грибка, що не піддаються звичайним схемам лікування.
«При спробах застосувати «чарівні пігулки» з реклами молочниця може стати ще агресивнішою. Або – ще гірше – на час замаскуватися, а потім проявитися з новою силою. Тому потрібна ретельна діагностика, щоб встановити форму захворювання, явні чи приховані ускладнення, різновид грибка, що їх викликав», – пояснює Ганна Віталіївна Полосенко, лікар акушер-гінеколог.
Потім необхідно виявити чутливість збудника до тих чи інших протигрибкових препаратів. І професійними методами виявити причину – може, це взагалі не молочниця, а інший вид запальної інфекції. Це допоможе лікарю скласти дійсно ефективну протикандидозну програму.
Спори кандиди дозрівають протягом 14 днів. Тому позбутися молочниці парою-трійкою таблеток за 1 день точно не вийде. Необхідно пройти кілька етапів лікування. Це призначені лікарем індивідуально:
- протигрибкові оральні препарати;
- свічки та мазі;
- фунгіцидні розчини;
- пробіотики;
- імуномодулятори;
- вітамінна терапія.
Лечение молочницы в Киеве
Лікування молочниці в Києві у нашій клініці супроводжується сучасними потужними методами фізіотерапії: лазерна та ультразвукова терапія BTL-5000, імпульсна магнітотерапія BTL-09. Вони допомагають швидко зняти набряк, позбутися запалення, підвищити імунітет.
Після перших же процедур поліпшується лімфотік і кровотік, зникають больові відчуття, свербіж та дискомфорт. Терміни лікування значно скорочуються, а якість терапії залишається на найвищому рівні. Наші фахівці допоможуть вам професійно впоратися з будь-яким видом молочниці – від перших її ранніх проявів до багаторічного хронічного перебігу.