fbpx
Установка внутрішньоматкової спіралі
Що таке ВМС – – внутрішньоматкова спіраль? Лише невеликий пристрій, схожий на букву Т. Але який корисний – особливо для тих, хто боїться незапланованої вагітності. Щоправда, ВМС не захищає від інфекцій. Зате зі спіраллю жінка може на кілька років забути про оральні контрацептиви. І не відчувати постійний страх завагітніти, якщо статевий акт стався спонтанно.

Якими бувають спіраліspiral-plyusy-i-minusy-04

У сучасному варіанті це два види ВМС. Пластикові, з мідним або срібним дротом навколо підставки, і гормональні. Як вони діють? Мідна (срібна) спіраль виділяє іони металу.

Вони перешкоджають проникненню в матку сперматозоїдів. Так само діє й гормональна спіраль. Тільки на шляху чоловічого сім’я – гормони. В результаті такого впливу яйцеклітина не може закріпитися в матці, і жінка не здатна завагітніти. Установка внутрішньоматкової спіралі призначена саме для цієї мети.

Як правильно поставити спіраль

Це повинен робити виключно лікар-гінеколог, а не сама жінка. Вона лягає в гінекологічне крісло, лікар вводить ВМС у порожнину матки. Тонка нитка в кінці спіралі, проходячи крізь канал шийки матки, виводиться в порожнину піхви, назовні. Нитка призначена для того, щоб спіраль можна було витягти, коли мине термін її дії. Він становить 5-8 років.

Внутрішньоматкова спіраль: ціна не кусається

Багато жінок турбуються, скільки коштує поставити спіраль. – Це зовсім недорого, особливо якщо порівняти з тим, у скільки обійдуться протизаплідні таблетки або інші контрацептиви протягом 5-8 років.

Виходить, що ВМС – найдешевший та безпечний метод запобігання позаматкової вагітності. До того ж, досить надійний.

Плюси

 • Висока ефективність.
 • Не потрібно дотримуватися графіка прийому контрацептивних препаратів.
 • Відмінно для жінок, що годують – лактація не порушується.
 • Зберігається якість інтимної близькості.
 • Дешево, оскільки скасовує купівлю маси інших контрацептивів.
 • Щоб завагітніти, досить просто вийняти спіраль, відновний період не потрібен.
 • Величезний період користування – вводиться 1 раз на 5-8 років.

Мінуси

Після установки ВМС підвищується ризик запалень органів малого таза, особливо протягом перших півтора місяця. У цей період потрібно дотримуватися запобіжних заходів, не переохолоджуватися, не навантажувати себе фізично, знизити інтенсивність статевих актів.

 • Не можна встановлювати ВМС жінкам із запальними захворюваннями малого таза – потрібно спочатку їх вилікувати (особливо стосується цервіцита).
 • Спіраль не оберігає від статевих інфекцій (ЗПП).
 • Дівчатам, що не рожали, краще вибрати інший метод контрацепції через вузький цервікальний канал та порожнину матки. Та все ж спіраль можна поставити, якщо ваш лікар це рекомендує.
 • Не можна встановлювати й витягувати спіраль самостійно, без допомоги професійного гінеколога.

Як підготуватися до установки ВМС

Перш ніж поставити спіраль, слід обов’язково пройти обстеження. Воно дасть можливість виявити запалення, інфекції, приховані захворювання, що виключають установку ВМС. До протипоказань відноситься й вагітність, про яку жінка могла не здогадуватися. Тому попередній лікарський огляд необхідний. Потрібні ретельні аналізи:

 • Кольпоскопія.
 • Аналізи на ЗПП.
 • Експертне УЗД органів малого таза.
 • Мазки: з піхви, шийки матки.
 • Аналізи крові, в т.ч. на РВ, ВІЛ, гепатит.
 • Загальний аналіз сечі.

Якщо протипоказань немає, можна сміливо поставити ВМС и і насолоджуватися повноцінним сексуальним життям.

Три міфи про ВМС: не обманюйте себе

Чимало жінок бояться ставити спіраль, тому що їх мізки сповнені помилкових переконань. Що з чуток про спіралі правда, а що – ні?

Міф №1. Повна відмова від тампонів!

Помилкове твердження, яке давно варто розвінчати. Професійно встановлену спіраль не зрушить жодний тампон. Щоправда, дбаючи про своє здоров’я, краще чергувати тампони з прокладками – так ви вбережете внутрішні статеві органи від зайвих навантажень у критичні дні.

Міф №2. Тепер доведеться ходити до гінеколога щомісяця.

Не зовсім так. Через місяць після установки ВМС, дійсно, потрібно відвідати гінеколога, щоб проконтролювати, чи все в порядку після медичного втручання. Потім можна обмежити ці візити звичайним режимом профоглядів – 1 раз у півроку. Поза планом до акушера-гінеколога варто звертатися тільки при болях, позаменструальних кров’яних виділеннях, дискомфортних відчуттях у ділянці матки.

Міф №3. Спіраль ставлять лише під час місячних.

Не зовсім вірно. Переконавшись у тому, що вагітності немає, спіраль ставлять у будь-який день. Але найкращий час для установки ВМС – 1-2 дні до закінчення менструації. У ці дні канал шийки матки розширений більше, ніж звичайно, тому установка ВМСпройде легше.

Фахівці нашої клініки зорієнтують вас у виборі найкращого методу контрацепції. Професійна установка ВМС – один з них. Звертайтеся, ми обов’язково вам допоможемо.

© 2016
AndriiDev