fbpx
Грибок шкіри голови

Грибок шкіри голови (мікоз) саме тому й підступний, що маскується під звичайну лупу. Ну, свербить голова, неприємні відчуття, білих дрібних розсипів більше ніж зазвичай, буває, думає людина і не йде до лікаря. Це величезна помилка! Інкубаційний період деяких видів грибків триває 2 місяці, а в цей час хворий навіть не підозрює про нього. Як розпізнати і головне – лікувати грибок?

Причини мікозуmikoz

Збудники – грибки, віруси, що гніздяться у волосистій частині голови, бактерії. Вони передаються через особистий контакт і при використанні загальних предметів, наприклад, загального носової хустки або рушника.

Мікоз шкіри голови: симптомы

Оскільки грибок на ранніх стадіях виявити важко, перший сигнал звернення до лікаря – підвищена кількість лупи і свербіння. Особливо якщо раніше таких проявів не було.

Загальна симптоматика:

 • Стан волосся погіршився: воно занадто швидко стає сухим або жирним; тьмяним; випадає більше ніж зазвичай.
 • Шкіра голови лущиться, на ній є плями, нерівності, горбики
 • Проявляються залисини.
 • На шкірі голови видно чорні крапки на кшталт комедонів.
 • Волосся ламається біля самої основи

Симптоми грибка голови для кожного виду цієї інфекції відрізняються, як і способи лікування. Тому вчасно зверніться до лікаря і проведіть попередню діагностику. Мікоз волосистої частини голови – захворювання, з яким не жартують, оскільки можна втратити волосся повністю і потім дуже довго його відновлювати.

Діагностика грибка

Перш за все, лікар збирає анамнез (відомості про стан пацієнта з його слів). Він спостерігає клінічну картину проявів захворювання, робить висновки на основі свого практичного досвіду та лабораторних аналізів. Що вони включають?

 • Мікроскопічне дослідження волосся (ретельне обстеження лусочок і скоринки, взятої зі шкіри голови). Так визначають вид міцелію.
 • Трихофітія – обстеження волосся під мікроскопом, в результаті якого виявляється склад його структури, так виявляють спори грибка всередині та зовні.
 • Мікроспорія – обстеження волоса, в результаті якого виявляють наявність та вид грибка.

У нашій клініці є власний парк сучасного діагностичного обладнання, за допомогою якого ми швидко виявимо вашу проблему і обов’язково вам допоможемо.

Види грибкових ураженьlechenie-perhoti

Залежно від того, який вид грибка вас атакував, обирають комплексну терапію. Тому головне завдання для лікаря – виявити вид грибка. А для пацієнта – знати основні прояви грибка і вчасно звернутися з ними для детальної діагностики.

Стригучий лишай

Он бывает поверхностным (это облысевшие участки как будто бы срезанных волос) и глубоким (на голове видны гнойные выделения).

Поверхностная форма – это опасный своей супербыстрой передачей от человека и животного стригущий лишай. Медицинским языком – трихофития. Самый частый период заболеваемости – детство, 3-10 лет.

Він буває поверхневим (це облисілі ділянки і нібито зрізане волосся) та глибоким (на голові видно гнійні виділення).
Поверхнева форма – це небезпечний своєю супершвидкою передачею від людини і тварини стригучий лишай. Медичною мовою – трихофітія. Найчастіший період захворюваності – дитинство, 3-10 років.

При поверхневій формі стригучого позбавляючи на шкірі голови з’являються вогнища гнійних поразок. Ознаки залисин видно вже через тиждень після зараження. На шкірі голови, поруч зі зламаними волосками, видно чорні точки. На волоссі через грибки з’являється сірий наліт. Плями, уражені грибком, в діаметрі близько 3-х см. Вони можуть свербіти, бути червоними і набряклими.
При поверхневій формі трихофітії інкубаційний період дуже тривалий – до 60 днів. Ви можете навіть не знати про інфекцію. Потім раптово виявляється слабкість, ознаки інтоксикації (людина скаржиться, що їй «погано»), лімфатичні вузли напухають, болять, температура тіла підвищується до 38 градусів і вище, болить голова. Може проявитися алергічна реакція у вигляді висипу по тілу й голові.

Себорейний дерматит

Його викликають гриби ліпофільної природи Malassezia furfur. Вони можуть паразитувати на шкірі людини, а потім вражати шкірний покрив голови та волосся. Найбільше скупчуються там, де виділяється шкірне сало. Тобто – на жирній шкірі голови. Захворювання посилюють гормональний дисбаланс, стреси і слабкий імунітет.

Себорейний дерматит розпізнають по випаданню вій, брів, різкого порідіння межі росту волосся. Вогнища ураження – плями з лущенням – з’являються біля складок носа і губ, за вухами, часто навіть на грудині і статевих органах. Шкіра в цих місцях запалена.

Мікроспорія, або мікроспороз

Найчастіше діагностується у дітей до 12 років. І, звичайно ж, передається дорослим. Крихітні грибки – мікроспоруми – передаються настільки блискавично, що це захворювання порівнюють з епідемією. Симптоми: свербіж шкіри голови, цятки на голові з різко окресленими краями, лущення, підвищена ламкість волосся. Волоски покриваються сірою плівкою, на голові можуть бути гнійники. Нігті, що дивно, залишаються здоровими.
Фавус (в народі – парша)

На шкірі голови з’являються ділянки з чітко вираженою скоринкою. Усередині цієї ділянки виявляється волосся, часто пошкоджене і неживе. Якщо фавус не лікувати, ділянки стають все більшими, потім розвивається атрофія шкіри.

Як лікувати грибок головиlechenie-gribla-golovy

Це не проста і не поодинока процедура, а багатоступінчастий процес. Мікоз, лікування якого може зайняти кілька місяців, складається з декількох етапів впливу: на грибок безпосередньо (мазі, гелі, креми з протигрибковим ефектом); відновлення порушених механізмів роботи шкіри (оральні препарати, імуностимулятори); лікування конкретних симптомів (комплексна терапія).

Цілі:

 • ліквідувати зараження і його збудник;
 • усунути дискомфорт – свербіж і лущення;
 • відновити шкіру і волосся;
 • поліпшити кровообіг і лімфоток.

ля усунення сверблячки, набряків, зняття запалення у нашій клініці успішно застосовуються сучасні методи фізіотерапії: лазерна терапія BTL-5000, ультразвукова терапія BTL-5000. Вони допомагають прискорити лікування, ефект посилюється, наростаючи, і діє протягом тривалого часу. Для лікування лишаїв різної природи ефективно застосовується пайлер-терапія (світлолікування).
Якщо ви не знаєте, як лікувати грибок шкіри голови, звертайтеся: наші фахівці вам обов’язково допоможуть.

© 2016
AndriiDev