fbpx
Гіпертрихоз

gipertrihoz-3Гіпертрихоз у жінок – это – це підвищена волосатість, особливо у тих ділянках тіла, де дами ретельно уникають наявності волосся. Це називається оволосінням за чоловічим типом. Ділянки над губою (вуса), на підборідді (борода), волосся в ділянці таза, нижче паху і на ногах у жінки не обумовлені впливом гормону андрогену. Але при гіпертрихозі вони там є! Чому так виходить і як це лікувати?

Що таке гіпертрихоз?

Підвищеної волосистістю проявляється і гірсутизм, але гіпертрихоз від нього відрізняється тим, що волосся можна прибрати назавжди. Тобто шанси на красиву зовнішність і гладку шкіру в жінки завжди є. У разі ж гірсутизму гормональні відхилення настільки великі, що після епіляції волосся знову починає рости, і необхідні повторні сеанси.

Прояви гипертрихоза у різних націй не однакові. Наприклад, волохаті стегна і ноги у деяких народів Середземномор’я – норма. А ось для дівчат Середньої Азії – вада.

Гіпертрихоз: причини зайвого оволосіння

Найнеприємніші зміни, що вимагають тривалого лікування, – це генетичні трансформації клітин. Структура клітин епітелію мутує й змінюється на епідермальну. Так з’являється гіпертрихоз у жінок,чоловіків і навіть дітей. Які ще причини призводять до цього захворювання?

  1. Вагітність, ускладнена захворюваннями.
  2. Інфекції (особливо в першому триместрі).
  3. Гіпертрихоз у чоловіків і жінок може бути передвісником пухлини. У цьому випадку необхідна діагностика з обстеженнями на онкопроцес.
  4. Неконтрольоване застосування медикаментів.
  5. Черепно-мозкові травми, вади розвитку хребта, кісток, хребців.
  6. Нервове виснаження, анорексія.
  7. Захворювання шкіри, в тому числі інфекційні.
  8. Рубці після травм і термічних опіків.

Особливо небезпечне самостійне видалення волосся (гоління, висмикування пінцетом, воскова депіляція). Коли хворий (хвора) намагається особисто впоратися з проблемою, пушкове волосся, спочатку ламке та ніжне, грубшає, темніє. І росте набагато швидше.

Діагностика гіпертрихоза

Бажано зробити загальні аналізи крові й сечі, провести гінекологічні обстеження жінкам і урологічні – чоловікам. В ході обстежень можуть виявитися складні, часто приховані захворювання: фетальний алкогольний синдром, дерматоміозит, запалення сечоводу.

Щоб точно визначити причини гипертрихоза та ступінь його проявів, слід обов’язково дослідити гормональний фон. Аналізи на гормони потрібні, щоб виключити цю причину або, навпаки, підтвердити її й лікувати спочатку джерело захворювання, а потім усувати слідство. Це може зайняти час, оскільки гормонозамісна терапія триває до декількох місяців.

Лікування гіпертрихоза

Однієї епіляції може бути недостатньо. Якщо встановлені додаткові захворювання, наприклад, полікістоз яєчників, що провокує розвиток підвищеного оволосіння, то потрібно впоратися спочатку з ними.

Електротерапія BTL-5000 допоможе впоратися з небажаними волоссям, глибоко впливаючи на цибулини. Електроепіляція – один з дієвих способів видалення небажаного волосся. Також застосовують лазерну епіляцію, фото- і електроепіляцію.

За допомогою лазеротерапії, електротерапії та інших методів впливу прибирають подразнення й свербіж, набряки у проблемних місцях. Правильно підібрані методи фізіотерапії поліпшать кровотік та лімфоток, знімуть біль, чим значно прискорять процес одужання.

Лікування гіпертрихозу в дітей – це зовсім інші методи, більш щадні. Волоски освітлюють слабким перекисом водню, використовують креми для видалення, призначені лікарем. Але така терапія може бути тривалою, тому потрібно консультуватися з лікарями і прискорювати терміни за допомогою сучасних фізіотерапевтичних методів. Можна провести й епіляцію, але це роблять за допомогою локального знеболення.

Крім того, потрібно скорегувати психологічний стан пацієнта, а також виключити фактори, які можуть травмувати шкіру. Може знадобитися додаткова консультація ендокринолога, дерматолога, гінеколога. Фахівці допоможуть підібрати індивідуальну схему терапії.

© 2016
AndriiDev