fbpx
Дерматит

Що таке дерматит? Це загальний об’єднуючий термін шкірних захворювань, під час яких виникає свербіж, висипання, дискомфорт. Він проявляється зниженням захисної ролі шкіри, локальними або загальними реакціями, на тлі стресів або спадкових факторів. Дерматити бувають місцевими або системними (дерматози, токсидермії).

Форми дерматитуdermatit-lechenie

Це захворювання проявляється у двох формах: гострій і хронічній, буває й підгостра стадія. Гострий дерматит характеризується такими проявами.

  • Раптовий та сильний свербіж.
  • Температура від 37 до 37,5 градусів (невисока).
  • Риніт (легкий нежить через запалення слизової оболонки носової проходу).

Всі ці ознаки більше характерні для атопічного, алергічного дерматиту. Приєднання висипу – ознака інфекційного дерматиту.

Хронічний дерматит може не викликати запальних процесів, на тілі проявляється невеликий висип. Прогноз результату захворювання роблять після обстеження та діагностики.

Симптоми дерматиту

При дерматиті практично завжди виникають алергічні та запальні реакції. Іноді лікарі спостерігають сезонні спалахи і потім хронічну форму. При діагностиці виділяють дві великі групи симптомів: основні та додаткові.

Ось як можна визначити дерматит, симптоми якого проявляються обов’язково, незалежно від причин.

Свербіж – залежить від того, наскільки дратуються нерівні закінчення в шарі шкіри. Якщо висипання незначні, а свербіж сильний, швидше за все, необхідне лікування атопічного дерматиту. Якщо сила свербіння адекватна кількості висипань, це, найімовірніше, контактний дерматит.

Почервоніння – виникає через посилене наповнення капілярів кров’ю (еритема). Варто натиснути – і ця ділянка блідне. При гострій формі дерматиту почервоніння поєднується з невеликим набряком. При хронічній формі еритеми можуть не з’являтися.

Висипання – його характер відповідає конкретному виду та формі дерматиту. Найчастіші ділянки ураження – пах, боки, верхня частина голови, де росте волосся, обличчя, місця згину суглобів.

Ексудативні запалення (при гострій формі – з великою кількістю виділень), тріщини на шкірі, її потовщення зі зміною кольору та малюнка.

Лущення – викликане підвищеною сухістю шкіри, медичний термін – десквамація. Спостерігається при хронічній формі дерматиту, посилюється алергією та запаленням.

Додаткові симптоми

З їх допомогою точніше виявляють вид дерматиту, його форму. Вони мають велике значення при першому огляді лікаря, лабораторних дослідженнях, пробах та мазках.

Причини дерматиту

Виділяють два види причин, що спровокували дерматит. Це віддалені причини (до них відносяться генетичні фактори або придбані чинники) і близькі (спровоковані неправильним способом життя, зокрема, стресами, нездоровим харчуванням і недотриманням гігієни).

Алергени (контактні або інші), наприклад, пилок рослин, шерсть та луска тварин, кімнатний пил, кліщі, косметичні засоби.

  • Аллергены (контактные или другие), например, пыльца растений, шерсть и чешуя животных, комнатная пыль, клещи, косметические средства.
  • Постійне або часте перебування під сонцем, ультрафіолетом, кварцом.
  • Сильне опромінення радіацією.
  • Перебування біля джерела високої температури.
  • Постійний вплив на шкіру низьких температур.
  • Контакт з агресивними рідинами та середовищами, кислотами, лугами.

Незалежно від причин, при перших ознаках висипання, лущення та свербіння негайно зверніться до лікаря-дерматолога. Він може призначити додаткове обстеження у вузьких фахівців: флеболога, трихолога.

Види дерматиту

Існують найпоширеніші та рідкісні види дерматиту, які можна визначити лише на сучасному діагностичному обладнанні. Наша клініка має власний парк найпотужнішої зарубіжної апаратури. Ми допоможемо вам визначити будь-яку проблему зі здоров’ям і призначити найефективніше лікування.

Атопічний дерматит

Його запускають алергени, посилює картину генетична схильність, якщо хоча б один з батьків був схильний до алергії. Найчастіше цей вид дерматиту проявляється в дитинстві, починаючи з 3-5 років. Якщо вчасно не лікувати захворювання, воно перетікає в нейродерміт або екзему (хронічні форми), а також викликати ускладнення.

Алергічний дерматит

Основна ознака захворювання – алергічний висип. Цей вид дерматиту не такий небезпечний, і все ж вимагає усунення джерела алергії. Для цього в терапії застосовують антигістамінні препарати.

Контактний дерматит

Виникає у відповідь на контакт шкіри з хімпрепаратами або будь-якими іншими, що викликають алергію. Висип видно саме в місці контакту. Це захворювання часто професійне, вражає хіміків та працівників заводів, що виробляють хімікати. Основний метод терапії – усунення джерела роздратування.

Інфекційний дерматит

Небезпечний тим, що зачіпає не лише верхні, але й глибокі шари шкіри. Виникає у тих, хто перехворів на скарлатину, кір, віспу, переніс операції з подальшим інфікуванням. Основні джерела зараження – палички стафілокока, стрептокока. На тілі утворюються ранки, гнійники, фурункули.

Грибковий дерматит

Причина його виникнення – грибкове ураження шкіри. Картина ускладнюється зниженим імунітетом; підвищеним вологим середовищем, з яким контактує шкіра; низькою резистентністю дерми (опірністю до інфекцій).

Вушний дерматит

Дуже сильне свербіння у вусі – основна ознака цього захворювання. Шкірний покрив у зоні вуха може бути покритий лусочками, лущитися. Причини – сильне розчісування вуха, чистка його не належними засобами, травмування, низький імунітет.

Себорейний дерматит

Виявляється часто. Ознаки – лущення та свербіж шкіри голови в зоні, де росте волосся. Іноді уражаються й ділянки обличчя. Цей вид захворювання пов’язаний з порушеннями роботи нервової системи, надмірним саловиділенням шкірних залоз.

dermatit-lechenie-kievЯк лікувати дерматит

Дерматит, лікування якого призначається залежно від його форми, ступеня прояву, симптомів, безсумнівно, потребує часу. Але професіоналізм лікарів та сучасне фізіотерапевтичне обладнання здатні його значно скоротити. Лікар підбирає індивідуальну комплексну схему лікування, куди можуть входити: кортекостероїдні мазі; у складних випадках – антибіотики; протигрибкові препарати; антиалергенні препарати; імуномодулятори.

Мета – вплинути на патогенну флору та припинити її вплив; допомогти позбутися дискомфортних симптомів; відновити імунітет, усунути порушення роботи імунної системи.

Лікування займає в середньому 28 днів. Дуже важливо дотримуватися дієти за призначенням дієтолога-гастроентеролога. Результат – повна регенерація шкіри, ліквідація висипу, загоєння пошкоджених зон тіла (обличчя, голови). Звертайтеся – ми обов’язково вам допоможемо.

 

© 2016
AndriiDev