fbpx
Контагіозний молюск: діагностика та лікування

Назва інфекційного захворювання контагіозний молюск перекладається як«заразливий молюск», або molluscum contagiosum. Його можна впізнати по дрібним вузликам, дуже щільним, насиченим до блиску. Провокатор захворювання – вірус з групи віспяних (що викликають віспу).

molluskЗвідки береться вірус?

Він передається від людини або від тварини. Віруси контагіозного молюска діляться на 4 типи: від MCV-1 до MCV-4. Найпоширеніші – ті, що передаються статевим шляхом, найчастіше це віруси MCV-1 і MCV-2, що вражають дорослих. Віруси можуть передаватися через воду басейну, а також предмети особистої гігієни, постіль. Великий ризик – татуювання, під час якого пошкоджується шкіра. Усередині висипань є рідина, і саме через цю рідину передається вірус. Це може статися:

 • через контакт долонями або будь-якою частиною тіла під час сексу;
 • через брудні іграшки загального користування;
 • через забруднену та заражену поверхню;
 • в лазні, сауні, басейні громадського користування.

Контагіозний молюск часто розвивається на тлі слабкого імунітету, вражає організм, ослаблений операцією або тяжкою хворобою. Частіше за іншихзаразний молюск з’являється у дорослихзі схильністю до алергії, літніх людей, а також тих, хто вживав багато препаратів, особливо гормональних.

Симптоми контагіозного молюска

Інкубаційний період триває в середньому 2 тижні. В цей час дорослий або дитина навіть не підозрюють про те, що вже заражені. Висипання діаметром від 1 мм до 1 см проявляються на стегнах, сідницях, статевих органах, нижній частині живота.

На шкірі видно ущільнені плямочки у вигляді вузликів напівкруглої форми, що нагадують кульки. Колір – рожевий або ледь світліший. В середині висипання – невелика втиснута частина. При натисканні на неї виділяється щільна сирниста маса, що нагадує пробку. Іноді до зовнішніх неприємностей доповнюються відчуття свербіння.

Як тільки ви помітили у себе або близьких ознаки контагіозного молюска, зверніться для діагностики до лікаря. Захворювання може протікати на тлі інших, і за допомогою діагностики ви вчасно знатимете, що у вас в організмі не до ладу. Знайте, що ознаки захворювання можуть виявлятися протягом дуже тривалого періоду: до 4-х років.

Чому необхідно лікувати контагіозний молюск

Через 6 тижнів після прояви захворювання воно може «минути». І все ж звернутися до дерматолога-венеролога необхідно. Чому? Через наслідки.

Контагіозний молюск часто плутають з іншими, складними захворюваннями, і лікують неправильно, посилюючи поганий стан. Наприклад, його ознаки схожі з симптомами сифілісу. Крім того, лікар при обстеженні майже завжди виявляє інші інфекції. До того ж, на тлі ослабленого організму (а він ослаблений, з низьким імунітетом), розвиваються й інші захворювання. У тому числі і ВІЛ / СНІД.

Діагностика контагіозного молюска

На прийом до лікаря для діагностики слід записатися, якщо описані вище висипання не проходять у вас протягом 3-4 тижнів. Діагностика включає обстеження на інфекції (в тому числі статеві), аналізи крові.

Іноді необхідна біопсія, обстеження рідини з ділянки висипання. За рекомендацією лікаря варто виключити й злоякісні пухлини, тобто потрібні аналізи на онкоклітини. Необхідні також аналізи на ВІЛ.

Лікування контагіозного молюска

Є кілька видів терапії. Який з них застосувати – вирішувати тільки професійному дерматовенерологові після діагностики. Контагіозний молюск, лікуванняякого слід будувати лише після відвідин лікаря, можна видалити чотирма базовими методами.

 • Витискання вузликів в умовах клініки, обов’язково обробивши поверхню.
 • Припікання (діатермокоагуляція).
 • Застосування імуномодуляторів, обробка противірусними мазями або кремами.
 • Терапія холодом (кріотерапія).

Видалення контагіозного молюскав особливо важких випадках супроводжується застосуванням антибіотиків.

Чому не можна лікувати контагіозний молюск самотужки?

Якщо ви хочете лікувати контагіозний молюск удома, облиште цю затію. Які ризики і чому не можна цього робити?

 1. Без діагностики ви можете не помітити інших захворювань і допустити їх до хронічної стадії.
 2. Ви можете сплутати «заразливий молюск» з іншим захворюванням і пропустити своєчасний початок лікування.
 3. Самолікування може посилити захворювання і призвести до тяжких наслідків, включаючи онкопухлини.

Фахівці нашої клініки допоможуть вам у вирішенні вашої проблеми зі здоров’ям. Ми гарантуємо повну конфіденційність. Телефонуйте!

© 2016
AndriiDev