fbpx
Кому й коли показано кольпоскопію?
254
Кольпоскопія – це метод дослідження в гінекології, за допомогою якого можна детально оглянути шийку матки, стінки піхви та слизову оболонку зовнішніх статевих органів. Кольпоскопія здійснюється за допомогою мікроскопа зі збільшенням від 5 до 30 разів. Протипоказань немає. Метод абсолютно нетравматичний та безболісний, за наявності відеостойки зображення проектується на екран або фіксується на фото.Основне призначення кольпоскопії:
    • Діагностика передракових змін і ранніх (доклінічних) стадій раку шийки матки.
 
    • Розширення діагностичних можливостей у лікуванні ектопії (ерозій), ектропіонів, поліпів, ендометріозу, запальних процесів.
 
    • Можливість об’єктивної оцінки ефективності лікувальних методів (кріодеструкції, лазеротерапії, діатермокоагуляції та місцевих лікувальних процедур).
 
    • Уточнення ряду фізіологічних змін шийки матки під час вагітності, менопаузи, контрацепції та ін.;
Для уточнення діагнозу лікареві іноді необхідно провести деякі проби, наприклад, з 2% розчином Люголя або 3% розчином оцтової кислоти. Така кольпоскопія називається розширеною.Кольпоскопія як метод діагностики показаний усім жінкам, котрі проходять регулярний профілактичний огляд разом з дослідженням мазка на атипові клітини (PAP-мазок), а також усім пацієнткам лікаря-гінеколога, особливо під час первинного візиту, а також у процесі контролю ефективності лікування захворювань шийки матки, піхви та вульви.Достовірність кольпоскопії коливається від 70 до 99%, для порівняння: цитологічні дослідження, згідно з даними світової статистики, мають інформативність від 30 до 50% (залежно від методу). Кольпоскопія повинна стати пріоритетом під час проведення онкопрофоглядів та виявлення доклінічних форм раку шийки матки.Кольпоскопія доступна у нашій клініці: проста та розширена, з можливістю фотофіксації, відеоперегляду і аналізу даних згідно доказової медицини.У центрі Medical Practice Dr.Danatsko фотокольпоскопія здійснюється за допомогою кольпоскопа Olympus OCS-500 (Японія).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016
AndriiDev