fbpx
МРТ печінки

МРТ печінки проводиться в тих випадках, коли необхідно провести диференціальну діагностику захворювань печінки. Під час процедури пацієнта обстежують за спеціальною методикою, під час якої одна анатомічна ділянка (зріз органу) досліджується при затримці дихання на невеликий проміжок часу (25-30 секунд).

Печінка є дуже важливим органом, своєрідним біологічним фільтром, який розташований в правому підребер’ї. Печінка виконує очищення крові від продуктів розпаду і метаболітів, а також від шкідливих речовин типу алергенів і токсинів. Крім цього, печінка бере участь у всіх видах обміну, у процесах травлення, у процесі синтезу амінокислот і процесах кровотворення.
МРТ печінки, підшлункової залози, жовчного міхура і протоків виконують без контрастної речовини. Це дозволяє отримати уражені ділянки й можливі новоутворення в об’ємному зображенні. МРТ черевної порожнини може замінити таку операцію, як діагностична холецистохолангіографія.

Проводити МРТ потрібно в тих випадках, коли ви відчуваєте біль у правому підребер’ї, є відчуття дискомфорту після їжі, печія, слабкість, нудота, оскільки ці симптоми можуть «сигналити» про можливі проблеми в печінці, підшлунковій залозі або жовчному міхурі.

МРТ печінки з контрастною речовиною

Крім безконтрастного МРТ-дослідження, проводиться також МРТ печінки з контрастом. Для цього хворому вводять парамагнітні контрастні препарати. Така процедура вимагає спеціальної підготовки – за 5-6 годин до процедури не рекомендується приймати їжу.

Зазвичай процедура не викликає яких-небудь неприємних відчуттів, і проводиться за 30-40 хвилин. Не можна проводити МРТ печінки з контрастом, якщо є алергія на контрастні препарати або інші медикаменти.

Якщо МРТ печінки необхідно провести маленьким дітям, то перед процедурою потрібно дати дитині седативні препарати. Вагітним жінкам не рекомендується проводити МРТ печінки в першому триместрі вагітності.

© 2016
AndriiDev