fbpx
МРТ поперекового відділу хребта

Хребет – опора всього організму, і сучасна діагностика його захворювань стає невід’ємною частиною лікування. Магнітно-резонансна томографія поперекового відділу є одним з найбільш передових і найкращих методів діагностики, особливо якщо це пошкодження, різні травми або вади розвитку хребта.

Раніше використовувалися більш травматичні і серйозні методи обстеження, такі як пневмомієлографія і дискографія хребта. Але МРТ-діагностика, яка використовується останнім часом, практично не завдає жодної шкоди, оскільки відсутній шкідливий вплив рентгенівських променів.

Магнітно-резонансна томографія спини дозволяє отримати об’ємні пошарові знімки. При наявному ефекті 3D-зображення вони забезпечують точне уявлення про процеси, що відбуваються в поперековому відділі хребта та оточуючих м’яких тканин.
Для подальшого плану лікування та вибору методу терапії у деяких випадках це має вирішальне значення. Особливо якщо це стосується оперативного втручання в попереково-крижовій зоні хребта. Даний аналіз особливо необхідний у випадках, коли хворий отримує променеву терапію, а також для оцінки результату після лікування.

Показання до МРТ поперекового відділу хребта

  • Вроджені аномалії і вади розвитку хребта.
  • Остеохондроз, остеопороз та інші захворювання хребта.
  • Дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків і наявність грижі.
  • Травми хребта і посттравматичний контроль.
  • Пухлини та інші новоутворення хребта.
  • Складання плану операції на хребті і післяопераційний контроль.
  • Наявність інфекційних захворювань.
  • Больовий синдром неясної етиології.

При своєчасному дослідженні попереково-крижового відділу хребта можна попередити багато небезпечних захворювань, які можуть призвести до втрати працездатності та інвалідизації хворих. Особливо це стосується літніх людей, вагітних жінок і адміністративних працівників офісу, бо саме ці люди потрапляють у групу ризику захворювань попереково-крижового відділу хребта.

© 2016
AndriiDev