fbpx
МРТ кульшового суглоба

Магнітно-резонансна томографія відноситься до одних з найінформативніших методів діагностики, що застосовуються в сучасній медицині. МРТ дозволяє отримувати об’ємні пошарові зображення будь-якого органу або тканини, які виходять при скануванні рентгенівського променю. При обстеженні лікар може не тільки детально розглянути всі тканини та органи, але й вивести зображення на екран комп’ютера і зберегти знімки у вигляді зображень.

МРТ кульшового суглоба проводиться всім хворим, включаючи й маленьких дітей, і придбала велику популярність як інформативний метод діагностики. Це стало можливим завдяки тому, що при магнітно-резонансної томографії не використовується рентгенівське випромінювання.

Під час діагностики лікар може розглядати не лише будову кістки та суглоба, але й оцінити всі процеси, що відбуваються в них. До них відносяться запальні захворювання, травми, стан м’яких тканин, наявність хибного суглоба, нервові волокна, судинна мережа й окремо взяті великі судини.

Діагностичний метод магнітно-резонансної томографії суглобів дозволяє провести серію знімків, які зберігаються в тривимірному зображенні і дозволяють ретельно розглянути та встановити вид патології суглоба.

Особливо актуальним це обстеження стає перед проведенням операції, коли ще до оперативного втручання складається план. Саме тому цей метод стає незамінним у роботі хірургів і травматологів.

Показання до проведення МРТ кульшового суглоба

  • Всі патології суглобів у дітей (ювенільний ідіопатичний артрит, помилковий суглоб, переломи, пухлини).
  • Переломи кульшових кісток у дорослих.
  • Розриви суглобової губи і запальні захворювання кульшового суглоба.
  • Пухлини тазостегнової кістки та оточуючих суглобів м’яких тканин.
  • Артрити, остеопороз, артроз кульшового суглоба.
  • Інфекційні захворювання, що стали причиною патології кульшового суглоба.
  • Хвороба Пертеса.
  • Аваскулярний некроз.
  • Розм’якшення головки стегнової кістки.

Як проводиться МРТ кульшового суглоба

Для отримання чітких зображень м’яких тканин під час проведення діагностики використовується сильне магнітне поле, яке дозволяє детально розглянути наявну патологію сухожиль, м’язів, зв’язок і судин кульшового суглоба. Така можливість робить цю діагностичну процедуру незамінною для діагностики травм у спортсменів і професійних травм.

© 2016
AndriiDev