fbpx
МР-ангіографія

МР ангіографія – це метод дослідження кровоносних судин органів і тканин організму, який дозволяє отримати зображення без застосування рентгенівського випромінювання.

ангиография сосудов головного мозгаАнгіографія судин головного мозку є незамінною для точнішої діагностики і дозволяє полегшити вибір лікування, коли справа стосується інсульту. Дозволяє визначити причину інсульту.

Зображень судин завдяки цьому методові можна отримати, не вдаючись до жодних рентгеноконтрастних засобів. В окремих випадках для отримання більш чіткого зображення застосовуються спеціальні контрастні речовини. Ця процедура є безболісною. Немає даних, які свідчать, що магнітне поле чинить шкідливий вплив на тканини людського організму.

До методу МР-ангіографії, як правило, вдаються для діагностики таких захворювань:

  • Мішечкуваті аневризми судин головного мозку.
  • Артеріо-венозні мальформації судин головного мозку.
  • Тромбози артерій головного мозку.
  • Тромбози й аномалії сонних і хребетних артерій.
  • Тромбози, стенози, аномалії судин головного мозку.
  • Атеросклероз (процес відкладення атероматозних бляшок на стінках судин).
  • Захворювання сонних і хребетних артерій (звуження їх просвіту).
  • Стеноз або звуження ниркової артерії.
  • Васкуліт (запальний процес стінок судин).

Практично всі хворі, що перенесли геморагічний чи ішемічний інсульт, повинні пройти МРТ ангіографію з метою встановлення причини інсульту і подальшого усунення причини захворювання і можливого повторного інсульту.

Пацієнту не потрібно піддавати свій організм опроміненню рентгенівськими променями.

1. Пациенту не требуется подвергать свой организм облучению рентгеновскими лучами.

2. Для проведення сеансу МР-ангіографії не потрібно застосовувати рентгеноконтрастні препарати, які можуть викликати у пацієнта алергію.

3. Чітке й детальне зображення кровоносних судин можна отримати без використання катетерів, тому відсутній ризик можливого пошкодження артерії та ускладнень.

4. Порівняно з контрастною ангіографією, МР-ангіографія обходиться значно дешевше.

5.  Для процедури дослідження та реабілітації необхідно менше часу, ніж для контрастної ангіографії.

Потенційні недоліки магнітно-резонансної ангіографії

1. МРТ головного мозку, його судин, не викликає побічних ефектів. Однак особи, які страждають на клаустрофобію, можуть відчувати занепокоєння й тривогу. Іноді, щоб впоратися з цими відчуттями, рекомендується застосування седативних препаратів.

2. Перший триместр вагітності є протипоказанням для проведення МР-ангіографії. Замість неї вагітним пацієнткам рекомендується використання УЗД.

3. Якщо в тілі пацієнта був металевий імплантат, про який пацієнт не повідомив лікаря, то його попадання в ділянку дослідження може спричинити його пошкодження.

© 2016
AndriiDev