fbpx
Зробити трансвагінальне УЗД

Вагінальне УЗД (його ще називають трансвагінальним) – це ультразвукові дослідження яєчників, матки, шийки матки, маткових труб. Застосовують надчутливий датчик, який лікар вводить у піхву. Такий метод дозволяє домогтися дуже точних результатів, які годі порівняти за якістю зі звичайним УЗД. Причина – трансвагінальний датчик максимально наближається до внутрішніх репродуктивних органів.

Кому показане трансвагінальне УЗДvaginalnoe_uzd

Жінкам дітородного віку, крім незайманих. Для них цей спосіб малоінформативний. Дівчатам, які не розпочали статеве життя, можна ввести вагінальний датчик ректально, тобто через анальний прохід. Глибина введення невелика, больових відчуттів немає.

До 40 років таке дослідження рекомендовано 1 раз на рік, а після цього віку – щороку. Це скоротить ймовірність прихованих гінекологічних захворювань.

Як проходить процедура

Трансвагінальне УЗД роблять не в гінекологічному кріслі, а на кушетці. Жінка згинає ноги в колінах. Для безпеки на вагінальний датчик натягують щільний презерватив, зверху його змащують гелем для досліджень. Через нього легше проникають ультразвукові хвилі.

Датчик вводиться швидко і м’яко, оскільки ковзає по стінках піхви. Болі бути не повинно. Якщо він виникає, слід негайно повідомити про це лікаря-гінеколога. Процедура триває не більше 20 хвилин.

Показання до вагінального УЗД

 • Болі органів малого таза, внизу живота, в зоні яєчників.
 • Запалення, патології та болі, виявлені під час огляду лікаря-гінеколога.
 • Маткові кровотечі, підозра на позаматкову вагітність.
 • Нерегулярні, занадто мізерні або рясні місячні.е.
 • Профілактика жіночих захворювань.
 • Оцінка якості та кількості фолікулів у стадії дозрівання.
 • Непрохідність маткових труб.

Дослідження допоможуть виявити причини безпліддя, що дуже важливо для зачаття і виношування здорової дитини. При вагітності вагінальне УЗД у Києві в нашій клініці допоможе визначити, чи немає патології розвитку плода.

Процедуру проводять не раніше за 6-й акушерський тиждень вагітності. На моніторі добре видно, як скорочується серце майбутнього малюка. Якщо є якісь збої у розвитку плода, лікар-діагност це побачить.

Більшість захворювань жіночої репродуктивної системи можна заздалегідь виявити і почати лікувати, якщо ви вчасно звернулися для проведення цього обстеження. Серед них:

 • Міома матки.
 • Патології будови маткових труб.
 • Поліпи ендометрію.
 • Пузирний заніс – повний або частковий.
 • Потовщена оболонка слизового шару матки.
 • Пухлини органів малого таза.
 • Хоріонепітеліома (пухлина злоякісного характеру).
 • Поліпи, ендометріоз.
 • Рідина, що накопичується у малому тазу або нижньому відділі черевної порожнини.

Вагінальне УЗД при вагітності допоможе оцінити структуру статевих органів, органів малого таза. Якщо є підозри на патології, лікар їх виявить. На моніторі видно стан маткових труб, яєчників, частину черевної порожнини.

Ще більшого ефекту досягають при введенні контрастної речовини. Процедура називається гідротрубацією. Цей метод дуже результативний при внутрішній кровотечі, яку не можна діагностувати іншими техніками. Він рятує життя пацієнткам при розриві маткової труби, яєчника або кісти, що лопнула. Такі ситуації вимагають негайної госпіталізації та лікування у стаціонарі.

Протипоказання

Їх практично немає. Процедура не рекомендується при вагітності, до закінчення п’ятого тижня акушерського терміну, і незайманим. Не варто робити УЗД з вагінальним датчиком при сильному запальному процесі стінок піхви, оскільки процедура викличе сильний больовий синдром.

Діагностика в нашій клініці

У нас власний діагностичний центр з новітнім обладнанням від світових виробників. Всі пацієнтки можуть скористатися професійною діагностикою під наглядом досвідченого лікаря – акушера-гінеколога.

Це відмінний метод профілактики та виявлення захворювань на ранній стадії. Він дозволяє розпочати лікування негайно і вчасно виключити всі можливі ризики. Комфортність процедури вагінального УЗД ще і в тому, що ніякої попередньої підготовки не потрібно.

© 2016
AndriiDev