fbpx
Фімоз

Програма діагностики

Слово «фімоз» походить від грецького – phímosis – стиснення, стягування. Це захворювання, при якому настільки звужується кільце крайньої плоті, що головку пеніса неможливо оголити повністю. Спроби викликають біль і дискомфорт. Які бувають види, стадії, симптоми та причини фімозу? Чи завжди необхідне обрізання крайньої плоті??

Види фімозуfimoz_1

Від виду та стадії фімозу залежить схема лікування, прописана урологом-андрологом. І те, наскільки ви близькі до успішного вирішення проблеми без операції.

Фізіологічний

Спостерігається у дітей до 3-х років, тому й названий природним, фізіологічним. Може викликати такі ж ускладнення, що й інші види. Часто звуження крайньої плоті проходить саме по собі – головка відкривається самостійно до 7 років. До цього моменту слід приділяти особливу увагу статевій гігієни. І один раз на півроку-рік показуватися лікареві-урологу.

Відносний фімоз

Це стан статевого члена, коли крайня плоть звужується лише при ерекції. Вона перетягує стовбур або голівку, доставляючи хворобливі відчуття. Якщо болю немає, стан може пройти сам по собі після застосування протизапальних і протинабрякових препаратів за призначенням лікаря.

Рубцевий фімоз

Захворювання проходить з хронічними запальними процесами, можливі мікротравми головки. В результаті на крайній плоті утворюється рубцева тканина. До лікаря життєво важливо звертатися при перших ознаках болю, дискомфорту, набряків.

Гіпертрофічний

Межі головки пенісу порушені, оскільки тканина крайньої плоті значно потовщується. Вона виступає за допустимі межі у вигляді «хобота». Це пов’язано з порушеннями статевого розвитку, тому потрібна негайна діагностика і лікування.

Атрофічний фімоз

Крайня плоть майже не захищає статевий орган, оскільки шкіра, що покриває голівку, дуже тонка.

Стадії фімозу

Їх 4, причому на кожній стадії бажано відвідати лікаря-уролога, андролога. Тоді є шанс припинити розвиток фімозу і скоротити час лікування. Лікування фімозу у Києві розробляється за індивідуальними схемами.

1 стадія

Головка пенісу оголюється легко, коли його стан спокійний. При порушенні можуть виникати труднощі через невелике звуження кільця крайньої плоті.

2 стадія

При ерекції голівка не оголюється зовсім, а у спокійному стані – із зусиллями.

3 стадія

У розслабленому стані головка фалоса оголюється з великими зусиллями, додається больовий синдром.

4 стадія

До симптомів 3 стадії додаються проблеми з сечовипусканням. Цівки сечі або немає зовсім, або вона дуже тонка, іноді тече краплями. Спостерігається набряк головки і її запалення.

Причини фімозуfimoz

  • Травми пенісу або яєчок.
  • Запальні процеси крайньої плоті (явні чи приховані).
  • Інфекції, що зачіпають голівку і сечовипускальний канал.
  • Патології сполучної тканини (витончення або огрубіння, рубцювання).

Симптоми

Фімоз у дорослих і дітей проявляється не однаково. У хлопчика до 7 років може бути відсутній больовий синдром. У дорослих прояв захворювання залежить від стадії. Якщо фімоз ускладнюється запаленням, то, крім дискомфорту, виникає біль, неможливість здійснити статевий акт через передавлювання голівки кільцем крайньої плоті.

Ще неприємніші гнійні процеси та виділення. Тоді у чоловіка піднімається температура, біль стає сильним і посмикуючим, з пульсацією. Защемлена головка напухає й набрякає, змінює колір на синювато-червоний. При доторкуванні больовий синдром посилюється.

Ускладнення

Якщо фімоз довго не лікувати і допустити до 3-4 стадій, до болів можуть приєднатися й кровотечі. Це відбувається через приростання шкірних тканин крайньої плоті до голівки. Ось чому самолікування небажане, і слід обов’язково звернутися до досвідченого уролога. Особливо якщо фімоз виявлений у хлопчиків, старших 7 років.

Лікування фімозу

На ранніх стадіях використовуються щадні методи, не пов’язані з хірургічним втручанням.

Ручне відтягування крайньої плоті по кілька хвилин на день (уролог покаже, як), а в окремих випадках застосовують локальне знеболювання;

Креми та мазі з кортекостероїдами (стероїдні гормони, які виробляються залозами) і глюкокортикоїдами для зняття запалення тканин, підвищення їхньої еластичності, загоєння мікротріщин.

Лазеротерапія

Порівняно з іншими методами (ручного впливу), варто зауважити: лазеротерапія набагато безпечніша. У клініці Medical Practice Dr. Danatsko використовується універсальний апарат BTL-500, серед процедур на ньому – лікування фімозу лазером.

Плюси

  • Відсутність побічних ефектів.
  • Абсолютна безкровність.
  • Зниження набряклості та запалення голівки і крайньої плоті, зокрема, після операції.
  • Найкоротший термін реабілітації або його повна відсутність.

Хірургічне втручання

Його призначають лише в тих випадках, коли інші методи терапії або механічного впливу себе не виправдали. Чим раніше ви звернетеся до уролога, тим більша ймовірність благополучного результату лікування фімозу.

© 2016
AndriiDev