fbpx
Підготовка до ультразвукового обстеження

Будь-яке дослідження базується на взаємодії в системі лікар–прилад–хворий. Його якість визначається трьома складовими цієї системи.

УЗД органів і судин черевної порожнини, нирок, надниркових залоз..

У даний час звичайна підготовка пацієнта до дослідження органів черевної порожнини і зачеревинного простору включає обстеження натщесерце з обмеженням харчування. Напередодні, тобто за 1-2 дні до проведення дослідження, виключіть з раціону харчування продукти, які викликають здуття:

  • чорний хліб,
  • бобові,
  • свіжі овочі,
  • фрукти,
  • молоко,
  • соки,
  • газовані напої.

Легко повечеряйте напередодні дослідження не пізніше 19.00. Вранці натщесерце йдіть до лікаря. Якщо дослідження призначене в другій половині дня, вранці допускається легкий сніданок не пізніше 6-8 годин до дослідження. Однак ці заходи не завжди призводять до бажаного результату, а в ряді випадків можуть спровокувати підвищення газоутворення в кишечнику.

Для лікування синдрому метеоризму використовуються засоби, що нормалізують перистальтику кишечника і прискорюють евакуацію з нього газів. Тому для якісної підготовки до дослідження рекомендують застосування активованого вугілля, еспумізану, ефективність яких доведена рядом робіт (Ст. Ст. Мітьков, «Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини: вплив підготовки хворого на якість одержуваної інформації»).

Любое исследование базируется на взаимодействии в системе врач–прибор–больной, и его качество определяется всеми тремя составляющими этой системы.

УЗД органів малого тазу у жінок

Проводиться двома способами: трансабдомінально та трансвагінально

Для трансабдомінального дослідження (через черевну стінку) необхідно наповнити сечовий міхур. За 2 години до дослідження випийте не менше 1 літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочіться.
Для дослідження трансвагінальним датчиком не забудьте про правила підготовки візиту до гінеколога.

УЗД сечового міхура і передміхурової залози трансабдомінально

Проводиться при наповненому сечовому міхурі. За 2 години до дослідження випийте не менше 1 літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочіться.

УЗИ молочных желез

Проводится в первую фазу менструального цикла – на 7-10 день от начала менструации. До 40 лет выполняется как базовое исследование, после 40 лет – дополнительно к рентгеновской маммографии при наличии показаний.

УЗД щитовидної залози, суглобів, м’яких тканин, вилочкової залози, периферичних лімфовузлів

Не вимагає підготовки.

Нейросонографія не вимагає підготовки. Виконується дітям 1-го року життя при відкритому родничку.

УЗД пілоричного відділу шлунку у новонароджених проводиться натщесерце через 3-3,5 години після останнього годування.

© 2016
AndriiDev